Ergin Ataman: “Futbolda BAL bile oynanacaksa basketbolun oynanmaması için bir neden yok” #BSL

Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Old Spice ile Anadolu Efes Spor Kulübü’nün birlikteliğini duyurduğu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bugün saat 11.00’de başlayan ve erkek bakım markası Old Spice ile Anadolu Efes Spor Kulübü’nün birlikteliğinin duyurulduğu ve ekibimizden Yunus Emre Ak’ın da katılım gösterdiği basın toplantısında Old Spice’ı temsilen Ceren Tonguç yer alırken Anadolu Efes cephesinde ise Genel Menajer Alper Yılmaz, Koç Ergin Ataman ve Kaptan Doğuş Balbay toplantıya katıldı.

Toplantıda sponsorluk detayları gibi konuların yanı sıra içinde bulunduğumuz coronavirus süreci de geniş kapsamlı olarak konuşuldu. Gelen soru üzerine basketbolda liglerin devamı konusunda fikrini beyan eden Ataman, daha birçok konu üzerine açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

“Çok uzun süredir Anadolu Efes’in bir üyesiyim. Böylesine kritik bir dönemde bu anlaşmanın yapılmasından son derece memnunum. Böylesine bir dönemde gerçekleşen bu birliktelik basketbola ve spora olan inancın da göstergesi. Bu günler geride kalacak ve biz sponsorlarımız beraber yeniden parkelerde olacağız. Oyunu da taraftarımızı da çok özledik.

Sürecin başından bu yana sağlık koşulları elverdiği sürece her türlü spor müsabakasının sonuçlanmasını savunuyorum. Futbolda Süper Lig, TFF 1. Lig ve tüm amatör ligler bile oynanacaksa basketbolun oynanmaması için hiçbir neden yok. Bugün fabrikada işçiler üretime devam ediyorsa mağaza personelleri halkla temas halinde çalışmaya devam ediyorsa artık spor sektörünün de bir adım atması lazım. Tüm dünya normalleşmeye çalışırken spor sektörünün ‘Biz oynamayacağız’ demesi pek hakkaniyetli değil.

TBF’nin karar verme konusunda geciktiğini düşünmüyorum ama devam kararı halinde hangi yolun izleneceğine dair ortada bir plan göremedik. Bu da ligin normal haliyle tamamlanacağı izlenimini uyandırdı. TBF’de TFF’deki heyecanı göremedik, herkes kontak kapatmış gibi.

Bu yılın şampiyonları sağlık çalışanları.”

Toplantıda açıklamalarda bulunan bir diğer isim ise Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz’dı. Ekibimizin Anadolu Efes’in de adının yer aldığı transfer dedikodularına dair sorusunu yanıtlayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Her transfer dedikodusunda kulübümüzün adının geçmesinden rahatsız oluyoruz. Şu an için herhangi bir transfer girişimimiz bulunmamakta. Coronavirus sürecine dair henüz önümüzü bile net göremezken böyle bir girişimde bulunmayı düşünmüyoruz.”

Kaptan Doğuş Balbay ise coronavirus sürecinde kendilerini nasıl hazır tuttuklarını şu cümlelerle ifade etti:

“Bu süreçte dahi kulübümüz bize basketbol oynamak için imkanlar sağladı ve bu sayede fiziksel olarak bir nebze de olsa zinde kalabildik. Gerek evde gerekse salonlarda kendimizi fiziksel olarak hazır tutmaya çalışıyoruz.”

Basın toplantısına Old Spice’ı temsilen katılan P&G Türkiye Güzellik Kategori Direktörü Ceren Tonguç, sponsorluğun 2020-21 sezonunun sonuna kadar geçerli olacağını belirtirken ekibimizin sorduğu “Bu süreçte bir sponsorluk anlaşması yapmak çok cesur bir hamle gibi duruyor, görüşleriniz neler?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Anadolu Efes sponsorluğu pandemi dönemi öncesinde planlanmıştı. Dolayısı ile salgın döneminin araya girmiş olması bizi bu sponsorluktan vazgeçirmedi. Biz bugünlerin geçeceğine inanıyoruz. Anadolu Efes’e olan yatırımlarımız devam edecek.”

Tonguç aynı zamanda marka odağının seyirci kültürü ve yapısından ötürü yatırımlarını basketbola yönelik yapacaklarını ve Anadolu Efes Spor Kulübü ile olan birlikteliklerini mümkün mertebe uzun tutmak istediklerini de ekledi. Efes tercihlerinin nedenini ise organizasyonun basketbolun içinden herkesi kucaklaması ve taraftarların sevgilisi olması olarak açıkladı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Beşiktaş Icrypex normal sezonu kazanarak tamamladı #BSL

ING Basketbol Süper Ligi'nde normal sezonun son maçında Pınar Karşıyaka'ya konuk olan Beşiktaş Icrypex, mücadeleden 80-81 galip ayrıldı. Pınar Karşıyaka ilk beşi: Tony Taylor -...

Lamonica yok: #EuroLeague Final Four’da düdük çalacak hakemler belli oldu

Mayıs ayının sonunda düzenlenecek olan Turkish Airlines EuroLeague Final Four arenasında düdük çalacak hakemler belli oldu. EuroLeague yönetimi, Final Four için sekiz hakemi görevlendirdi. Bu...

Pınar Karşıyaka-Beşiktaş Icrypex maçıyla #BSL’de normal sezon tamamlanacak

ING Basketbol Süper Ligi 30. hafta erteleme maçında Beşiktaş Icrypex, Pınar Karşıyaka'ya konuk oluyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde Sekizli Final'e katılan Pınar Karşıyaka'nın takvim sıkışıklığından ötürü...