Ergin Ataman: “Fransa, son saniyelerde kritik isabetler buldu” | #FIBAOQT

2016 Rio Olimpiyat Elemeleri’nin Manila ayağında mücadele etme şansı yakalayan, grup aşamalarından ikinci çıkarak yarı finalde Fransa ile eşleşen 12 Dev Adam, ne kadar çabalasa da galibiyet elde edemedi ve Olimpiyat Elemeleri’ine veda etti.

Maç öncesinde geçtiğimiz yaz EuroBasket’te de mağlup olduğumuz Fransa karşısında umutlu olduğunu dile getiren başantrenörümüz Ergin Ataman, talihsiz mağlubiyetin ardından da basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Asıl sorunun üçlük atamamamız olduğunu belirten başarılı çalıştırıcı şu ifadeleri kullandı:

‘’Çok zor olacağını maçtan önce de biliyorduk. Oyuna iyi başlamış, iki uzunumuzu birden kullanma şansı elde etmiştik. Bunda da başarılı olduk. Onların uzunlarına şans vermedik. Asıl sorunumuz yayın gerisindendi, sadece üç tane üç sayılık isabet bulabildik. Onlarsa yedi isabet sağladı. Savunmadaysa Heurtel ve De Colo’yu durduramadık. Çok tecrübeli bir takım ile mücadele ettik, oynamak zor oldu. Onlar fırsatları iyi değerlendirdiler. İyi savunma yaptığımızda onlara yaklaşabilmiştik ancak Fransa son saniyelerde kritik isabetler buldu. NBA’de mücadele eden oyucularını durdurabilmiştik ama bu yeterli olmadı.’’


Kaynak | TBF

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler