Ergin Ataman: ”FIBA’nın yaptığı büyük bir saygısızlık”

A Milli Takımımızın başantrenörü Ergin Ataman, İspanya maçında yaşanan pozisyonlara tepki gösterdiği açıklamalarda bulundu.

A Milli Takımımızın başantrenörü Ergin Ataman, DHA’ya yaptığı açıklamalarda dün İspanya’nın 72 – 69 galip geldiği mücadele ve son 16’da Fransa ile oynayacağımız mücadelenin saati hakkında eleştirilerde bulundu.

Ergin Ataman, maçın bitimine 1.26 dakika kala Furkan Korkmaz’ın teknik faul aldığı pozisyonla ilgili ”Böyle bir teknik faul hiçbir yerde çalınmaz. Görüşünü aldığım tüm hakemler de benimle aynı düşüncede. Turnuva boyunca yaşadığımız olayları ve bize karşı aldıkları tavırları görünce burada hata değil, art niyet görüyorum.” ifadelerinde bulundu.

Deneyimli antrenör, FIBA’nın Fransa mücadelesinin saatini değiştirmesinin saygısızlık olduğunu ifade ederek ”Grup ikincisi olarak gittiğimiz ve Berlin’de Fransa ile karşılaşacağımız mücadelenin saatinin değiştirilerek öğlen 12’ye alınması (TSİ 13.00) bizlere karşı yapılan büyük bir saygısızlık. Amaçları Türk seyircilerin salonu doldurmalarını engellemek. Ancak ben yine de uygunsuz bir saat olmasına rağmen gurbetçilerimizin fedakarlık yaparak ay yıldızlı bayraklarla salonu dolduracağına inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler