EuroLeague’deki temsilcilerimizden Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman, Hürriyet Spor Arena’ya konuştu.

Temsilcimiz Anadolu Efes’in başarılı koçu Ergin Ataman, Hürriyet Spor Arena’da basketbol gündemine dair konuştu. Koç Ergin Ataman liglerin iptal edilmesi konusunda federasyonu doğru bulmadığını da ekledi.

Futbol sezonunun devam edecek olması konusunu doğru bulduğunu belirten Ergin Atama, basketbol sezonu için de bir formül bulunabileceğini söyledi: “Olası başlangıç tarihleri ile kısaltılmış bir formül bulunabilirdi. TFF’nin gösterdiği çabayı Basketbol Federasyonu’nun da sergilemesini beklerdim. ‘Basketbol kapalı salonda oynanıyor’ denildi, peki soruyorum Almanya ve İsrail nerede oynayacaklar? Bu virüs, aşı bulunana kadar artık hayatımızın bir parçası. Futboldaki çabayı görünce, ülkede fabrikalar, iş yerleri, AVM’ler, turizm açılıyor ama basketbol ligi oynanmıyor. Kararı doğru bulmuyorum. Federasyon başkanı olsam büyük çaba sarf ederdim.”

EuroLeague sezonunun geleceği hakkında da konuşan Ergin Ataman, Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu EuroLeague’in muhtemelen devam edeceğini belirtti:

“Yüzde 60-70 oranında oynanacak gibi görünüyor. EuroLeague oynanmazsa üzülürüz. Anadolu Efes gerek Türkiye gerek Avrupa’da bu sezonun en iyi takımı olduğunu ispat etti. Şampiyonluğa çok yaklaştık. Evet Final-Four var önümüzde, rakipler de güçlü. Sanki yarı finalde kaybetmiş gibi oynayacağız. Apoletimiz eksik kalacak. O unvanı 1 sene ertelemek zorunda kalacağız. Ancak bu, Anadolu Efes’in EuroLeague’de sezonun uzak ara lider takımı, benim de lider antrenörü olduğum gerçeğini değiştirmeyecek”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir