Erden Timur: ”Galatasaray Nef’te üçüncü yılımızda hedef EuroLeague!”

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Galatasaray Nef ile ilgili gelecek planlarından, kulübün yeni sezon hedeflerinden bahsetti.

Sarı kırmızılılar bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde takdir edilesi bir ivme yakaladı. Koç Andreas Pistiolis’in gelişiyle 10/10 galibiyet serisi yakalayan Galatasaray Nef, son olarak BSL yarı finallerde kupaya veda etti. Başkan Erden Timur açıklamalarına bu başarıyı değerlendirerek başladı.

”Basketboldaki başarı benimle bağdaştırılıyor ama laf olsun diye söylemiyorum gerçekten bu ekibin başarısı. Altını böyle koyu bir şekilde çizmek lazım. Kerem, Turgay, Barış bu başarıyı ekip olarak yaptık.

Basketbolda bu sene güzel şeyler oldu. Daha iyisi de olabilir miydi, olabilirdi. Ama Anadolu Efes Avrupa’nın en büyüğü. İki yıldır üst üste şampiyonlar. Bir önceki yıl da doludizgin gidiyorlardı ama pandemi… Bu sene de şampiyon olması çok muhtemeldi.”

Hedefimiz EuroLeague

”Bizim ligimiz de Avrupa’daki en iyi lig. Geçen sene 14. sıradaydık. Kötü bir sezon yaşanmıştı. Son maçla ligde kaldık. Model değiştirdik. Sadece bu sene değil, üç yıllık bir plan bu. Üçüncü yıl da Turkish Airlines EuroLeague’e katılmak.

Takımın daha zamana ihtiyacı var. Çünkü Galatasaray, EuroLeague‘de üstlere oynamak zorunda. Bulunduğu diğer platformlarda ise şampiyonluğa oynamak zorunda. O yüzden o kadronun oluşması lazım.

Bu sene basketbolun bütçesini yükselteceğiz. Hem Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde finali hedefleyip hem de Türkiye Ligi’nde bu sene yapamadığımız şeyi yine finali hedefleyecek bir kadro kurup üçüncü sene de EuroLeague kısmı var.

Basketbolda en önemlisi, çok az konuşulan bir durum, altyapı. Biz altyapıda bir sistem oluşturduk.

Galatasaray’ın kesinlikle bir salona ihtiyacı var. Salonu olmayan bir takım yok ve bizim hedefimiz EuroLeague’de mücadele etmek. Mesele salonun doğru lokasyonda, seyirci bütünlüğünün sağlanacağı bir lokasyonda olması.

Efes de aynı salonu kullanıyor biz de. Onların da ayrı bir salona ihtiyacı var, bizim de öyle.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler