Ercüment Sunter Röportajı (TB Özel)

Türk Telekom’un, Yeşil Giresun’u 88-85 yenip TSYD turnuvası’nda finale çıktığı maç sonrası Türk Telekom koçu Ercüment Sunter Trend Basket’ten Mert İşleyen’e özel açıklamalarda bulundu.

Maç sonrası Trend Basket’e konuşan Ercüment Sunter, ” Henüz sezonun başındayız. Takımın nelere gideceğini konuşmak için erken ancak yoğun bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. İyi çalışıyoruz.” dedi.

 

Maç sonrası bu sezon getirilen yabancı kuralı hakkında da konuşan Ercüment Sunter şunları söyledi;

M.İ: Öncellikle bu sezon Avrupa’da oynayacaksınız. Başarılar dileyerek başlayalım. Türkiye Basketbol Federasyonu yabancı oyuncu kuralını 6 oyuncuya çıkardı. Bu kuralın Türk Telekom’a etkisi var mı? ve Türk oyuncular üzerinden bakarsak bu kuralın etkisi nasıl olacak?

 

Ercüment Sunter: ” Bizim kadromuzdaki Türk oyuncular çok kaliteli. Zaten Türk oyuncuları kaliteli olmayan takımlar bence ligde arka sıralarda kalacaklar. Bu yüzden biz de kaliteli Türk oyuncularımız ile üst sıraları hedefliyoruz. Ayrıca hem Türkiye ligi hem Avrupa kupalarında oynayacağımız için yoğun bir sezon olacak. Bu yüzden kaliteli Türk oyuncularımızın olması bizim avantajımız. ” şeklinde konuştu.


Geçen sezon Türk Telekom forması giyen Josh Carter hakkında gelen sorulara samimiyet ile cevap veren Sunter şu ifadeleri kullandı.

 

M.İ: Hocam biraz da Türk Telekom dışına çıkalım. Geçen sene Josh Carter sizin oyuncunuzdu. Bu sezon Pınar Karşıyaka ile Euroleague’te oynayacak. Sizce Josh Carter, Euroleague oyuncusu mu? Nasıl bir performans gösterir?

Ercüment Sunter: ” Josh Carter iyi bir oyuncu.  Biz de beklentileri çok yüksekti o yüzden anlaşamadık yoksa biz de tutmak isterdik. ”

 

M.İ: Pınar Karşıyaka’da nasıl bir performans gösterir?

Ercüment Sunter: ” Şu an sakatmış ve ilk maçında 17 sayı atmış, iyi bir oyuncu. Bize de geçen sene çok faydalı oldu.

 

M.İ: Peki Euroleague seviyesi’nde faydalı olur mu?

Ercüment Sunter: ” Josh Carter daha önce Euroleague’te oynadı. Bence Euroleague için tecrübesiz bir oyuncu değil. Pınar Karşıyaka’ya gerek yaş olarak gerek tercübe olarak büyük katkı verecektir. ” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler