Enes Kanter Yunanistan’da oynamak istiyor #NBA

Houston Rockets tarafından şubat ayında serbest bırakıldığından beri kulüpsüz durumda olan Enes Kanter, verdiği bir röportajda Yunanistan’da oynamak istediğini dile getirdi.

Enes Kanter şubat ayında Boston Celtics ve Houston Rockets arasında gerçekleşen takas sonucunda Rockets’ın yolunu tutup takım tarafından dakikalar içerisinde serbest bırakıldığından beri kulüpsüz durumda. 2011 yılından beri NBA takımlarında forma giyen Kanter’in, savunma zafiyetleri sebebiyle ligdeki geleceği de tehlike altında.

Enes Kanter de bu doğrultuda Avrupa’ya dönme ihtimallerini kafasına koymuş gibi görünüyor. 29 yaşındaki oyuncu Yunan gazetesi Ethnikos Kirikas’a verdiği röportajda düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“İlk amacım NBA’de oynamak ve orada kalmak. Ancak ben Panathinaikos ve Olympiakos gibi takımları izleyerek büyüdüm. Kardeşim de geçen sene Yunanistan’da Kolossos Rhodes forması giydi. Bana sürekli oranın ne kadar güzel olduğundan bahsediyordu.”

“Bunların da öncesinde, Yunanistan Başbakanı Konstantinos Mitsotakis ile de tanışmayı çok isterim. Elini sıkmak ve Türkiye’den gelen mültecileri kabul ettiği için ona teşekkür etmek isterim. Ve belki de örneğin Panathinaikos’a gelmem ve iki ülke arasında bir dostluk inşa etme ihtimalini konuşuruz. Eğer bir Yunan takımında oynasam bu sadece basketbolla ilgili olmaz. İki ülkenin insanları arasında bir köprü inşa etmek istiyorum. Birbirimizden farklı değiliz. Aynı yemekleri yiyoruz ve kültürlerimiz birbirine çok yakın.”

Enes Kanter öte yandan NBA çevrelerinde kendisine karşı bir ön yargı oluştuğunu dile getirdi. Bir önceki sezonu Portland Trail Blazers ile double-double ortalamalarla tamamladıktan sonra kendisine basketbolu unutmuş gibi muamele yapıldığını belirtti. Bunun temelinde de özellikle Çin hakkında söylediklerinin olduğunu ifade ederek, “Çin hakkında konuştum ve bu NBA’in para kaybetmesine sebep oldu. Lig yönetimi konuşma özgürlüğünün arkasında olduğunu söylüyor fakat buna inanmıyorum. İşlerine gelmeyecek şeyler söylediğinizde sizi bitirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Kanter, sözlerine Yunanistan’a geldiği takdirde kendisinin ilk seçeneğinin Panathinaikos olacağını dile getirerek nokta koydu:

“Panathinaikos benim birinci seçeneğim. Arkadaşım Mario Hezonja da orada oynuyor. Eğer bir Yunan takımına gideceksem bu Panathinaikos olur. Bu tabii ki NBA’deki geleceğime ve Yunanistan başbakanı ile görüşmemize bağlı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler