Emniyet güçleri, Ja Morant hakkında soruşturma başlattı

Ja Morant’in başı şimdi de kolluk kuvvetleriyle belaya girmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde bir Instagram canlı yayınında silah gösteren ve bu yüzden kulübünden ceza alan Ja Morant, şimdi de polislerin takibi altında. ESPN’in yaptığı habere göre Colorado polisi, olayla alakalı olarak soruşturma başlattı.

Haberde belirtildiği kadarıyla olayın geçtiği gece kulübündeki bölgeden sorumlu olan Glendale Polis Departmanı, Morant’in herhangi bir ateşli silah kanununu delip delmediğini araştırıyor. Colorado’da ateşli silah taşıma kanunları esnek olsa da bölgedeki yasalara göre alkol etkisi altındaki birisinin ateşli silah taşıması yasak.

Öte yandan Ja Morant hakkında bir şikayet ya da ihbarın olmadığı, videonun yalnızca tedbir amaçlı olarak soruşturulduğu bilgisi de haberdeki bir diğer ayrıntı.

Bu soruşturmanın Ja Morant’in sahalardan uzak kalış süresini ne ölçüde etkileyeceği şu an için bilinmiyor. Memphis Grizzlies tarafından en az iki maç olmak üzere takımdan uzaklaştırılan Morant hakkında son olarak koç Taylor Jenkins, “Kesin bir dönüş tarihi yok. Bu işi adım adım değerlendireceğiz” diyerek oyuncunun dönüşünün beklenenden daha uzun sürebileceğinin mesajını vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler