Emircan Koşut ve Kenan Sipahi drafttan çekildi, Furkan Korkmaz ise drafta katılacak!

7
1408

Daha önce NBA Draft 2016’ya katılacağını açıklayan genç oyuncularımız, drafttan çekilmenin son gününde kararlarını verdi.

Bugün ortaya atılan iddialara rağmen Anadolu Efes’in genç oyuncusu Furkan Korkmaz, NBA Draft 2016’ya katılmaya karar verdi. Misko Raznatovic twitter üzerinden yaptığı açıklamada Furkan’ın NBA Draft 2016’ya katıldığını duyurdu.

Bu sezon gösterdiği performans yüzünden draftta sezon başına geriye düşen Furkan’ın ilk turdan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Daha önce drafta katılacağını açıklayan Emircan Korkut ve Kenan Sipahi ise Furkan’ın aksine drafttan çekilmeye karar verdi. Menajer Misko Raznatovic yaptığı açıklamada iki genç oyuncunun bu sezon draftta yer almayacağını resmen duyurdu.

Emircan Korkut ve Kenan Sipahi’nin NBA Draft 2016’da seçilmesine imkan verilmiyordu.

Genç oyuncularımızın bu sezon gösterdiği performansı buradan inceleyebilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. Kesinlikle ncaa gitmeliydi vucut olarak amerikada inanilmaz gelisiyorsun ki furkaninda ihyaci olan sey vucudunun guclenmesi onuralpe bakin 1 senede inanilmaz vucut gelistirdi ki bu cok onemli

    • Furkanın NCAA şansı yok Sn Basket…. Malesef yıllar önce bu şans çocuğun elinden önce akademik olarak sonra da imza attırmakla alınmıştır…. Ümit ederim önümüzdeki sezon süre alabileceği ve gelişebileceği bir takımda olur ve onu çok daha iyi yerlerde görebiliriz…..

    • arkadaş sırf muhalefet olmak için yazıyor gibisin..2-3 ay önce enesi öve öve bitiremiyordun 2 gün önceki yorumunda yarım oyuncu demişsin,şimdi de egemen berk ege ne yaptı diye muhalefet yapıyorsun….bu çocuklara süre verildi de bunlar mı bişey yapamadılar…hepside aldığı sürelerin hakkını verdi…bu çocukların yolunu açmayanlar utansın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz