Embiid: “Nick Nurse hakemler hakkında mızmızlanmayı bırakmalı” #NBA

Joel Embiid, dün gece oynanan maçın son bölümlerinde rakip takım koç Nick Nurse ile aralarında geçen konuşmayı açıkladı.

Philadelphia 76ers ve Toronto Raptors dün gece serinin ikinci maçında karşı karşıya geldi. Mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf Sixers oldu. Maçın ana gündem maddesi ise hakem düdükleri ve maç sonunda Joel Embiid ile Nick Nurse’ün saha kenarında ufak çaplı bir sözlü münakaşaya girmesi oldu.

Basın mensupları maçın ardından Embiid’e rakip koçla aralarında nasıl bir konuşma geçtiğini sordu. Sezonun MVP finalistlerinden olan yıldız oyuncu durumu şöyle özetledi:

“O çok iyi bir koç. Fazlasıyla şey başardı ve her zaman onun bir hayranı olacağım. Ancak ona hakemler hakkında mızmızlanmayı bırakmasını söyledim.”

Joel Embiid karşılaşmayı 31 sayıyla tamamlarken bu sayıların 12’sini serbest atış çizgisinden buldu. Toronto Raptors cephesi ise takım halinde yalnızca 12 serbest atış kullanırken bunların 10’undan isabet çıkardı. Kamerunlu oyuncu bu kadar sık şekilde çizgiye gitmesini şu şekilde yorumladı:

“Birisine maç boyunca üçlü sıkıştırma getirirseniz, elbette orada itiş kakış ve faul düdükleri olacaktır. Bu yüzden serbest atış çizgisine sık gitmem çok normal. Mücadeledeki tüm düdüklerin doğru olduğunu düşünüyorum. Hatta daha fazlası dahi olabilirdi.”

Philadelphia 76ers’ın yıldız pivotu bu sezon ligde maç başına en çok serbest atış kullanan oyuncu konumunda. Embiid maç başına ortalama 9.6 kere çizgiye gidiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler