Eksik ama istikrarlı Fenerbahçe, kusursuz bir dönüşüm geçiren yüksek tempolu Efes’e karşı…

Yazar: Kemal Rutkay Özcan

Sponsor: StubHub


Zeljko Obradovic ve Fenerbahçe’nin zihinlerinin normalden daha da meşgul olduğu şüphe götürmez. Efes de Şubat ortasında Charmeleon’dan Charizard’a evrimini tamamladı.

Turkish Airlines EuroLeague Final Four E-Dergi’nin tamamına erişmek için tıklayınız.


@AnadoluEfesSK

Avrupa’da basketbol sezonunun en güzel dönemi nihayet kapıda. Aralarında Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in de bulunduğu dört takım Vitoria-Gasteiz’de 2018/19 EuroLeague şampiyonluğu için mücadele verecek. Kaderin bir cilvesidir ki temsilcilerimiz 17 Mayıs Cuma akşamı bir yarı final karşılaşması oynayacak. Bu sezon tüm kulvarlarda altı kez karşı karşıya gelen iki ekip şüphesiz ki birbirini çok iyi tanıyor ancak
önümüzdeki basketbol şöleninden evvel bazı şartlar değişmiş durumda. Normal sezon lideri Fenerbahçe Beko’dan başlamak gerekirse onlar için en büyük değişim kilit oyuncularının üzerindeki şüphe. Koç Obradovic’in 4 Mayıs’taki “Lauvergne’nin Final Four’da oynama ihtimali kesinlikle yok. Gigi de aynı durumda. Kalinic ve Vesely hakkında da büyük soru işaretlerimiz var.” açıklaması bu şüphenin kaynağı. Fenerbahçe’nin birçok taktik hamlesi üzerlerinde soru işaretleri bulunan oyuncuların, Nikola Kalinic ve Jan Vesely’nin, Vitoria-Gasteiz’de ne durumda olacaklarına bağlı. Koç Obradovic son dönemde takımını beş guard’ın yer aldığı beşlerle sıklıkla sahaya sürerek aksi bir duruma hazırlık yapmış olduğunun sinyalini verdi. Her şeye rağmen son saniyeye kadar mücadele edeceklerini her fırsatta belirten Fenerbahçe Beko’da iki oyuncunun durumu belki de maç saatinde kesinleşecek, o yüzden maça yönelik tahminler de doğal olarak ikiye, hatta üçe ayrılmakta. Bu kadar fazla bilinmezin olduğu bir dönemde Zeljko Obradovic ve ekibinin zihinlerinin normalden daha da meşgul olduğu şüphe götürmez.

Geri1 of 4

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler