Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi internet adresinden az önce yapılan açıklamaya göre tecrübeli çalıştırıcı Ekrem Memnun, A Milli Kadın Basketbol Takımı’ndaki görevinden kendi talebi üzerine ayrıldı.

2015-16 basketbol sezonunda A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın maçları ile Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın Kadınlar Euroleague ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde oynanacağı karşılaşmaların aynı sıkışık takvim içerisinde yer alacak olması sebebiyle Ekrem Memnun’un kendi talebi doğrultusunda böyle bir karar verdiğinin belirtildiği haberde başarılı çalıştırıcıya bugüne değin yaptığı çalışmalar için teşekkür edildi.

TBF tarafından yayımlanan yazılı açıklamanın tamamı şu şekilde:

”Kadın Milli Takımımız Baş Antrenörü Sn. Ekrem Memnun, 2015-16 sezonunda Milli Takım maçlarının, halen görev yaptığı Galatasaray Kulübü Kadın Takımının Euroleague ve Türkiye Ligi maçları ile aynı sürece rastlaması nedeniyle, A Kadın Milli Takımı baş antrenörlüğü görevinden ayrılması yönündeki talebini tarafımıza iletmiş olup, mazereti de dikkate alınarak, talebi uygun bulunmuş, kendisine  Türk Milli Takımı’na katkıları nedeniyle teşekkür edilmiştir.”

Türkiye Basketbol Federasyonu

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir