Partizan önümüzdeki sezon da #7DAYSEuroCup’ta!

Sırp basketbol devi Partizan, önümüzdeki sezon mücadele edeceği Avrupa arenasını seçti ve 7DAYS EuroCup’ta mücadele etmeye karar verdi.

Kulüp Başkanı Ostoja Mijailovic’in düzenlediği basın toplantısında Partizan’ın önümüzdeki sezon Avrupa’da hangi arenada boy göstereceği duyuruldu ve Sırp devi 7DAYS EuroCup’ta devam etme kararı aldı.

Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“Tercih yaparken bir yanda basketbol diğer yanda para vardı. Bizim hangisini seçeceğimizi düşünmemiz gerekiyordu. Günün sonunda EuroCup’ta evam etme kararı aldık. FIBA’ya bize verdiği destekten ve hiçbir şart koşmadan seçeneklerimizi değerlendirmemize izin verdiği için teşekkür ediyorum.

İlk tercihimiz EuroLeague’de yer alabilmekti ancak salgın sebebiyle lig iptal edildi ve artık bu mümkün değildi. EuroCup’ı kesinlikle kazanacağımızı söyleyemem. Aldığımız sonuçlar ve ev sahibi avantajına sahip olduğumuz düşünülünce önemli bir şansımız vardı. İkinci seçenek ise FIBA’nın organizasyonuna geçmekti. Bu finansal açıdan en mantıklı seçenekti. Avrupa’daki herhangi bir organizasyonda mücadele etmeme seçeneğimiz de vardı. Dördüncü seçeneğimiz ise Europe Cup’tı ancak buradaki rekabetin bize hafif geldiğini düşündüğümüz için buna çok sıcak bakmıyorduk.

Sezonun iptalinin bir adaletsizlik olduğunu söyleyemem. EuroLeague, bünyesindeki kişilerin en az zarar göreceği kararı aldı ve bunu anlayabiliyorum. Bu yüzden ekstra bir hayal kırıklığımız yok, durumun farkındayız. Bu durumdan Anadolu Efes ile birlikte belki de en çok etkilenen takım olmamıza rağmen yapabileceğimiz bir şey olmadığını biliyoruz.”


Kaynak: Partizan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler