Dusko Savanovic: ”Pesic ile çalışmak, kariyerimde yaptığım en büyük hataydı”

2014 – 16 sezonları arasında Almanya’nın Bayern Münih takımında forma giyen eski Anadolu Efesli oyuncu Dusko Savanovic, eski antrenörü hakkında mvp.rs‘e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

O dönem Stetislav Pesic ile birlikte çalışan tecrübeli oyuncu, kariyerinde yaptığı en büyük hatanın Pesic ile birlikte çalışmak olduğunu söyledi. Eski antrenörü Pesic hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Savanovic, en iyi çalıştığı koçların da Joan Plaza ve Dusan Ivkovic olduğunu dile getirdi. Dusko Savanovic’in açıklamaları şu şekilde:

”Stetislav Pesic ile birlikte çalışmak, kariyerimde yaptığım en büyük hata oldu. 2014 – 15 sezonu final serisinin üçüncü ve dördüncü maçları arasında babam vefat etti. O sıra takımımla kaldım ve dördüncü maçı kazandık. Karşılaşmanın ardından cenazeye gittim, sonrasında beşinci maç için geri döndüm. Beşinci maçı kaybettik ve Brose şampiyonluğu aldı. Performansım zayıf kaldı, skor üretemedim.

Bir sonraki sezonun öncesinde Pesic, benimle o maçtaki performansım hakkında konuştu. Geçtiğimiz sezon play-offlar başlamadan önce tekrar konuştuk. Sonrasında medyaya benim sakatlandığımı söyledi. Bütün bunlar kendini korumak içinmiş. Joan Plaza ve Dusan Ivkovic, çalıştığım en iyi koçlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler