EuroLeague‘in eski şampiyonu ve NBA‘in eski oyuncusu Nikola Pekovic, coronavirus’ten ötürü durumunun ağırlaşmasından sonra hastaneye kaldırıldı.

Sırbistan merkezli medya organı Telegraf’ın haberine göre EuroLeague’in eski şampiyonlarından Nikola Pekovic, coronavirus nedeniyle durumunun ağırlaşmasından sonra hastaneye kaldırıldı. Karadağlı basketbol adamının durumu ciddiyetini koruyor.

Haberde Pekovic’in iki akciğerinde de iltihap görüldüğü ve ancak solunum cihazı yardımıyla yaşamsal fonksiyonunu idame ettirebildiği belirtildi.

Karadağ Milli Takımının menajerlik görevini de üstlenen Pekovic 15 gün önce Podgorica’da coronavirus semptomları göstermiş ve hastaneye kaldırılmıştı. Kısa süre sonra tedavisine ve izolasyon sürecine evde devam eden 34 yaşındaki basketbol adamı, durumunun ağırlaşmasıyla birlikte tekrar hastaneye kaldırıldı.

Karadağlı yıldız, 2009 yılında Panathinaikos ile EuroLeague şampiyonluğu yaşamıştı. 2010-17 yılları arasında NBA’de Minnesota Timberwolves forması giyen Pekovic, kronik bir hal alan sakatlıkları nedeniyle aktif basketbolculuk kariyerini erkenden noktalamak zorunda kalmıştı.


Kaynak: Telegraf

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir