Dubai, EuroLeague’in kapısını yeni bir teklifle çaldı!

Dubai, EuroLeague’e dahil olmak için şartları zorlamaya devam ediyor.

EuroLeague pazarına girme niyeti bir süredir bilinen Dubai, yeni bir teklifle daha kapıyı çaldı. Mundo Deportivo’nun yaptığı habere göre Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen son teklif beş yıl için 150 milyon euro ve lisans sahibi 13 kulüp, bu teklifi ne şekilde yanıtlayacağının kararını mart ayında vermek durumuyla karşı karşıya. Bu ayın ikinci yarısında düzenlenecek Yönetim Kurulu toplantısında tek ana gündem maddesi bu olacak.

Haberde aktarıldığı kadarıyla Dubai, bunun karşılığında bir takımını lige sokmayı ve 2025 ile 2029 Final Four organizasyonlarını Dubai’de düzenlemeyi talep ediyor. Öte yandan anlaşmaya varıldığı senaryoda 2024-25 sezonunun sonunda Turkish Airlines ile olan isim sponsorluğu anlaşmasının bittikten sonra lig, Emirates Airlines EuroLeague olarak yoluna devam edecek.

Bununla birlikte Dubai tarafının, EuroLeague’e dahil olduğu takdirde Orta Doğu pazarından önemli sponsorlukları da beraberinde getirebileceği ifade ediliyor. Dubai Basketbol Kulübü’nün sahibi ve ülkenin en zengin iş insanlarından birisi olan Abdullah All Nabbodah’ın merkezinde yer aldığı projeye aracılık eden isimler arasında Bosnalı Dejan Kamenjasevic ile Sırp tenisçi Novak Djokovic’in kardeşi Djordje Djokovic’in yer aldığı ve Birleşik Arap Emirlikleri Şeyhliği’nin de meseleye destek verdiği bilgisi içerikteki bir diğer ayrıntı.

Bilindiği gibi EuroLeague ve Dubai cepheleri arasındaki bu görüşmeler bir yıla yakın süredir devam ediyor. Halihazırda ekim ayı içerisinde EuroLeague yönetiminde söz sahibi olan 13 kulübün yöneticisi Dubai’yi ziyaret etmiş ve bir grup iş insanıyla görüşmelerde bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler