Dramatik sonda gülen taraf Frutti Extra Bursaspor oldu #BSL

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021-22 sezonunun üçüncü maçında Frutti Extra Bursaspor sahasında Semt 77 Yalovaspor ile karşılaştı.

Sezonun üçüncü karşılaşması, her iki takımında hızlı hücum etmesiyle birlikte inanılmaz yüksek bir tempoda başladı. Frutti Extra Bursaspor’ın erken faul haklarını harcaması ile birlikte sürekli potaya giden Yalovaspor maça önde başladı.

Maçın temposunu daha da arttırmaya çalışan Bursaspor, özellikle Freeman ve Onur Alp’in atletizmi sayesinde maça geri dönmesini bildi. İlk çeyreğin Bursa ekibi için en önemli artı hücum ribaundları oldu. İkinci şans sayılarındaki yarattıkları farkı altı sayıya kadar çıkartmasını bildi.(20-14)

Konuk ekipte oyuna giren Can Altıntığ, maçın seyrini tamamıyla değiştirdi. Çaldığı toplar sayesinde kolayca hızlı hücum sayıları bulmaya başlayan Yalova ekibi, maçta tekrardan üstünlük sağladı. Freeman, çeyreğin sonunda sazları eline alarak takımını 27-25’lik skor ile ilk çeyreği önde bitirmesini sağladı.

İkinci çeyrek için belirleyici noktalardan biri konuk ekibin sadece üç dakikada faul hakkını doldurması oldu. Sahada adeta sağanak bir üçlük yağmuru vardı. Birkan Batuk ve Onur Alp Bitim’in maçı forse etmesine Yalova ekibinde üst üste üç top çalan Can Altıntığ engel oldu.

Her şey ev sahibi ekibin istediği gibi giderken bir anda sahada Lamont Jones fırtınası başladı. İlk yarının son anında kazandığı üç serbest atışı da kaçırdığı ana kadar neredeyse şut kaçırmadı. İkinci periyotta 26-21’lik üstünlük sağlayan Yalovaspor, devreyi 51-48 önde kapamayı başardı.

İkinci yarı, beklenildiği üzere savunma sertliği artarak başladı ve takımlar ilk üç dakika sonunda toplam 10 sayı atabildiler. Onur Alp ve Freeman’ın sürekli potaya penetre etmesi konuk ekibin sürekli faul problemine girmesiyle sonuçlandı. Konuk ekip, NBA patentli CJ Williams’ın devreye girmesiyle birlikte maçın içinde kalmayı başardı. Özellikle üçlük çizgisinin arkasından oldukça etkili oldu.

Konuk ekipte bu periyotta pivot Marcus Lee’nin dominasyonunu da izledik diyebiliriz. Onur Alp Bitim, çeyrek sonunda 21 sayı 10 ribaunda ulaşarak takımının dümeninde yer aldı. Can Altıntığ, oyuna girip yeniden takımın enerjisini aşılayarak son çeyreğe 65-65 eşitlikle gidilmesini sağladı.

Son çeyreğin başında maçın en iyi isimlerinden olan Marcus Lee beş faul yaparak oyundan atıldı. Bu durum zaten maçın başından beri savunma ribaundu sıkıntısı yaşayan Yalavospor’u derinden yaraladı. Her iki takımda yaşlı kurtlar devreye girdi.

Bursaspor’da Needham, konuk ekipte ise CJ Williams takımını sürükleyen isimler oldular. Yalovaspor hiçbir hücumdan boş dönmemeye başlamışken David Dudzinski attığı üst üste 5 sayı ile takımına nefes aldırdı. Son iki dakikaya Yalovaspor’un 82-83’lük üstünlüğüyle girdik.

Maçın son dakikasında Needham çok şık bir turnike ile takımını öne geçirdi. Hemen ardından Dudzinski muhteşem bir blok ile takımını bir adım öne çıkardı. Yalovaspor belki de maçtaki en kötü hücumunu son topta kullandı. Maçın bitimine 30 saniye kala 84-83 önde olan Bursaspor, süreyi sonuna kadar kullandıktan sonra Needham’ın bomboş üçlüğü kaçırması sorun olmadı.

Neden sorun olmadı? Çünkü maçın belki de hikayesini oluşturan hücum ribaundu yeniden devreye girdi. Can Altıntığ, her şeye rağmen 3 saniyede basket faul alarak maçı uzatma şansı elde etti ama serbest atışı kaçırdı. Bu inanılmaz sonun ardından 86-85 Frutti Extra Bursaspor gülen taraf oldu.

Frutti Extra Bursaspor – Semt 77 Yalovaspor

1.çeyrek sonucu: 27 – 25

2.çeyrek sonucu: 48 – 51

3.çeyrek sonucu: 65 – 65

4.çeyrek sonucu: 86-85

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler