Dimitris Itoudis: “Önümüzde çok fazla maç var”

Dimitris Itoudis, Olympiacos mücadelesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Sahasında konuk ettiği Olympiacos’a farklı mağlup olan Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis, maçın ardından mikrofon başına geçti. Itoudis, rakiplerinin galibiyeti hak ettiğini söylerken, önlerinde daha çok maç olduğunu ifade etti.

“Olympiacos’u tebrik ediyorum. Bu akşam daha iyi oynadılar. Biz ne kadar hazırlanmış da olsak onların hücumunu, savunmasını, temposunu kontrol etmek adına ne yaptıysak Olympiacos karşılık vermeye hazırdı. Zaten deplasmandaki %63’lük üçlük yüzdesi çok şey söylüyor. 10-24’le başlamamız bizi acıttı ve maçın tamamında da sıkıntı yarattı. Farkı 13 sayıya kadar indirebildik ama sonunu getiremedik. Bugün olmadı.”

“Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, inanılmaz destek verdiler. Biliyorum üzgünler. Biz de üzgünüz. EuroLeague çok uzun maraton. Önümüzde çok fazla maç var. Cuma günü oynayacağımız ALBA Berlin maçına onları bekliyorum.”

Soru cevap kısmında Olympiacos’un %63’lük üçlük yüzdesinin tekrar altını çizen Dimitris Itoudis, ALBA Berlin maçının çok daha farklı olacağını ima etti.

“İlk baştaki gerekli rotasyonu yapamamıştık. Ne yaparsak yapalım cevapları hazırdı. İnanılmaz iyi bir takım. Çok iyi bir sinerjileri ve oluşumları var. Çok iyi kimyaları var. Bu bir gecede oluşan bir şey değil.  Bir takımın deplasmanda %63’lük üç sayı üretmesi lider olmalarının önemli sebeplerinden biri.”

“Doğrulara ve yanlışlara bakmamız gerekiyor. Olympiacos ve ALBA Berlin’in stilleri çok farklı. Almanya’daki de çok farklı bir maçtı. Taraftarın inancı ve güveni bizim için çok önemli. Peşinden koştuğumuz bir hedefimiz var ve başından beri koşmaya devam ediyoruz Play-off’larda olmak için.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler