Dimitris Itoudis: “Kahraman aramıyoruz çünkü bu takım sporu”

Dimitris Itoudis, Virtus Bologna galibiyetinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam EuroLeague‘de konuk ettiği Virtus Bologna’yı rekorlarla dolu bir maçta farklı geçen Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis, maçın ardından mikrofon başına geçti. Itoudis, söze ilk olarak Türkiye ve Yunanistan’da yaşanan felaketlerle ilgili konuşarak başladı:

“2023’e bu acı haberlerle başlamak üzücü. İnsanların hayatlarını kaybetmesi çok acı. Hem Türkiye’de hem Yunanistan’da. Aramızda çok büyük dostluk vardır senelerdir. Umarım çok uzun seneler devam edecektir. İlk başlarda Yunan bir kurtarma ekibiyle röportaj yapmışlardı ve ‘Siz birer kahramansınız’ demişlerdi. O da ‘Kesinlikle kahraman değilim. Sadece işimi yapıyorum, herkes için’ demişti.”

Dimitris Itoudis, Virtus Bologna maçına ve sakatlıktan dönen Nemanja Bjelica’ya dair değerlendirmelerini ise şu şekilde yaptı:

“Takım çok odaklıydı ve çok iyi oynadık. Rakibi düşük sayılarda tuttuk. En önemlisi de bütün takımın sağlıklı olması. İlk defa tüm takım antrenman yapabiliyoruz ve antrenmandaki performans sahaya yansıyor. Bjelica asla pes etmedi. Sağlık ekibi de ona destek oldu.  Biraz zamana ve antrenmana ihtiyacı var. Onun ne kadar tecrübeli olduğunu biliyoruz.”

“Gerçekten ne yapması gereken oyunculardan oluşan bir takım var. Oynamayan oyuncularımızdan da bahsetmek istiyorum. Hepsinin önemli özellikleri var. Egomuza takımın yararına kullanmak çok önemli. Çok iyi antrenman yapıyoruz. Kahraman aramıyoruz çünkü bu takım sporu. Daha da iyi olmak için çalışıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler