Boray Dai: “Yabancı oyuncularda soru işaretleri oluştu”

Gaziantep Basketbol Genel Menajeri Boray Dai, Ayos Konyaspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi‘nde deprem sonrası ilk maçına Ayos Konyaspor karşısında çıkacak olan Gaziantep Basketbol’da genel menajer Boray Dai, karşılaşmanın hemen öncesinde yayıncı kuruluşa konuştu.

Deprem süreci ve sonrası hakkında BeIN Sports’a açıklamalarda bulunan Boray Dai, yola devam etme kararlarını şu şekilde özetledi:

“Zor bir dönemden geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Tekrar tekrar hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Biz deprem günü İstanbul’daydık. Ben gece öğredim. Jackie Carmichael’ın eşi oradaydı. Korktuğunu ve onu aramamı istediğini söyledi. İnternetten bakıp 7.8’i gördüğümde inanamadım ve tekrar tekrar baktım. Tabii orada bir çaresizlik yaşıyorsun. Ailen orada, uzaktasın ve ulaşmaya çalışıyorsun ancak ulaşamıyorsun. Zordu.”

“Sonrasında basketbol düşünmeye çok fazla fırsatımız olmadı. Federasyon bize ‘İsterseniz devam etmeyebilirsiniz’ dedi. Bu konuda TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’na özellikle teşekkür ediyorum. Başkanımızla oturup konuştuğumuzda bu süreci dondurup gelecek sezon devam ettiğimizde önümüze başka başka problemlerin geleceğini gördük. O yüzden her ne şartta olursa olsun devam etme kararı aldık.”

“Aynı zamanda FIBA EuropeCup’ta da mücadele ediyoruz ve şöyle düşündük: Sadece bu şehri değil, bölgeyi temsilen burada olalım. Oradan gelecek bir kupa bölge insanının yüzünde bir tebessüme sebep olacaktır diye böyle bir karar aldık.”

Dai, depremin ardından takımı yeniden bir araya toplama noktasında yabancı oyuncularla bazı sorunlar yaşamaları ve John Egbunu’ya bu sebeple ihtar çekmeleri hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

“Felaket de değil kıyamet gibi bir şeydi. Biz normalde sezon başında bile Gaziantep’e oyuncu transfer ederken bazı dezavantajlar yaşıyoruz, Suriye sınırı olması vs. gibi sebeplerden. Devam etmemizin bir sebebi de buydu. Bu prestiji korumamız gerekiyordu. Yabancılarda da sezonun nasıl devam edeceği ve kulübün ekonomik durumunun ne olacağı gibi konularda doğal olarak soru işaretleri oldu. Antrenmanlara tekrar başlıyoruz dediğimizde kafasında bu soru işaretleri kalan isimler vardı. Egbunu’ya ihtar çekme sebebimiz de artık tam anlamıyla başladığımıza resmiyet kazandırmaktı. O da ertesi gün uçağa binip geldi zaten. Biz idareci olarak bu soru işaretlerini yenmekle yükümlüyüz. Kolay değildi ama bütün takım bir araya geldik ve antrenmanlara başladık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler