Dimitris Diamantidis: “Obradovic sonrası dönemin en kötüsü Dusko Ivanovic’ti” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague ve Panathinaikos’un efsane oyuncusu Dimitris Diamantidis, çarpıcı yanıtlar verdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Yunanistan merkezli medya organı Betarades’in sorularını yanıtlayan Dimitris Diamantidis, kritik sorulara çarpıcı yanıtlar verdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Kariyeri boyunca kaybetmekten en nefret ettiği takım, Obradovic sonrası dönemin en kötü koçu, takım arkadaşı olmayı en çok istediği oyuncu gibi soruları yanıtlayan Diamantidis’in açıklamaları şöyle:

Obradovic sonrası dönemin en kötü koçu kimdi?

Dusko Ivanovic.

En paragöz takım arkadaşın kimdi?

Steve Bucknall.

En büyük batıl inançlara sahip takım arkadaşın kimdi?

Vassilis Spanoulis.

En fazla içen takım arkadaşın kimdi?

Sarunas Jasikevicius.

Yaptığın en kötü trash talk kiminleydi?

Romain Sato ile, onun Siena’da oynadığı dönemdeydi. Ona söylediklerim gerçekten söylenecek şeyler değildi. Harika biri. Panathinaikos’a geldiğinde ne kadar inanılmaz biri olduğunu anlayınca pişman oldum. Saha dışındaki müthiş kişiliğini sahaya da aynı şekilde yansıtıyor.

Kaybetmekten en nefret ettiğin rakip kimdi?

Baskonia. Belki de yenemediğimiz tek takımdı. Oyuncularıyla ilgili konuşmamız gerekirse Arvydas Macijauskas’ı savunamadığımızı söyleyebilirim. Onlara kaybetmeyi hiçbir zaman istemedik ama kaybettik. Çünkü Macas’ı savunamadık.

Takım arkadaşı olmayı en çok istediğin oyuncu kimdi?

Juan Carlos Navarro.

En iyi Yunan oyuncu?

Vassilis Spanoulis, Nick Calathes ve Kostas Sloukas. Giannis Antetokounmpo’yu buna dahil etmiyorum çünkü o bu tartışmaların dışında.

Aranda en iyi kimyayı kurduğun takım arkadaşın kimdi?

Çok var. Stephane Lasme, James Gist, Mike Batiste, Sarunas Jasikevicius. Spanoulis ile de oldukça iyi bir kimyamız vardı. Yine aynı şekilde Fragiskos Alvertis ile de. Hepsinin ötesinde, Panathinaikos’ta herkes birbirini iyi tanıdığı için iyi bir kimya olduğunu söylemek mümkündü.

Kariyerinin en özel anları?

2005 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Fransa’ya karşı attığım maç kazandıran üçlük ve 2007 Yunan Ligi Finalleri’nde Alex Acker’a yaptığım blok.”


Kaynak: Betarades

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler