Fenerbahçe Öznur Kablo’da önümüzdeki sezon kadrosunda yer almayan Alina Iagupova’nın ayrılışına dair çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

Fanatik’te yer alan habere geçtiğimiz günlerde duyurulan Fenerbahçe Öznur Kablo’nun yeni sezon kadrosunda adı yer almayan Alina Iagupova, kız arkadaşı Liudmyla Noumenko’ya da sözleşme istediği ve bu isteği kabul edilmediği için sarı lacivertli ekipten ayrıldı.

Iagupova’nın bu isteğini kabul etmeyen yönetim, yıldız oyuncuya “Burası Fenerbahçe, biz hiçbir oyuncunun böyle şartlı bir talebini kabul etmeyiz. Kabul etmek bir yana, masaya bile yatırmayız.” cümleleri ile geri dönüş yaptı.

Habere göre bu diyaloğun ardından taraflar arasında yollar ayrıldı. Sarı lacivertli ekip, bütçe düşürmesine rağmen iddialı bir kadro ortaya çıkarmayı başarmıştı.

Iagupova ve Noumenko, iki sezon önce Çukurova Basketbol’da birlikte forma giymiş ve Çukurova ekibiyle sorunlu bir şekilde sezon ortasında ayrılmıştı. Diana Taurasi ve Penny Taylor ise birbirleriyle ilişkisi varken Fenerbahçe çatısı altında ter dökmüştü.

Ukraynalı süper yıldız, geride bıraktığımız EuroLeague Women sezonunda MVP seçilmişti.


Kaynak: Fanatik

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir