Diamantidis: “Aklımda basketbol ile ilgili yapmak istediğim şeyler var”

ajansbasketbol.com
ajansbasketbol.com

Aktif basketbol kariyerine “Diamonds Are Forever” turnuvası ile veda etmeye hazırlanan efsane oyuncu Dimitris Diamantidis, bu özel turnuva öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Yazın geçirdiği zamanı rahatlamak için kullandığını ve basketbol hakkında pek düşünmediğini söyleyen Yunan oyuncu, emekli olduktan sonra ailesine ayıracağı vakitlerin dışında tatmin edici bir şeylerle de ilgilenmenin peşinde olduğunu söyledi ve “Aklımda basketbol ile ilgili bir şey var, yapmak istediğim ve beni memnun edecek bir şey.” dedi.

İnsanlardan saygı görmenin iyi hissettirdiğini söyleyen ve oynayışına ve davranışlarına bazı insanlar tarafından saygı duyulmasını “onur verici” olarak nitelendiren yıldız guard, kendisini idol olarak gören ve onun gibi olmak isteyen gençler için şu sözleri söyledi: “Benim gibi olmak isteyen birine söyleyebileceğim, benim gibi olmasına gerek yok. Sahaya çıkıp sevdiği işi yapması yeterli. En önemli olan güçlü bir karakter ortaya çıkarmak. Başka birine benzemeye gerek yok, sadece sevdiğin işi yapmalı ve bununla mutlu olmalı.”

36 yaşındaki oyuncunun onurlandırılacağı “Diamonds Are Forever” turnuvasının ilk gününde bugün CSKA Moskova-FC Barcelona Lassa ve Panathinaikos Superfoods-Maccabi Fox Tel Aviv maçları oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler