Derya Yannier, Fenerbahçe Beko’nun yeni genel menajeri oldu!

Fenerbahçe Erkek Basketbol Şubesi’nde idari tarafta birtakım değişiklikler gerçekleşti.

Fenerbahçe Beko, yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Son şampiyon dün itibariyle Koç Sasha Djordjevic ile yolları ayırdı. Adı pek çok basketbolcuyla anılan kulüp henüz transfer duyurusunda bulunmadı. Ancak bugün idari ekipte yapılan değişiklikleri resmi kanallarından duyurdu.

Kulüpte Genel Menajer Yardımcısı olarak görev yapan Derya Yannier, Maurizio Gherardini’den koltuğu devralarak Fenerbahçe Beko’nun yeni genel menajeri oldu.

Gherardini ise Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Direktörü unvanıyla kulüpte kalmaya devam edecek.

Kulübün resmi sitesinden yayınlanan açıklama:

”Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın idari ekibinin iki değerli ismiyle yeniden anlaşmaya varılmış ve aynı zamanda görev tanımlamaları yeniden yapılmıştır.

Buna göre, 2014 yılından bu yana Erkek Basketbol Şubemizde “Genel Menajer” olarak görev alan ve şubemizin bu süreçte elde ettiği başarılarda önemli pay sahibi olan Maurizio Gherardini, 1 Temmuz 2022 itibarıyla görevine iki yıl boyunca “Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Direktörü” unvanıyla devam edecektir.

Fenerbahçe Ailesine 2021 yazında katılan ve bu tarihten itibaren şubemizde Erkek Basketbol Genel Menajer Yardımcısı olarak görev yapan Derya Yannier ise 1 Temmuz 2022’den itibaren “Fenerbahçe Erkek Basketbol Şubesi Genel Menajeri” olarak görev yapacaktır.

Erkek Basketbol Şubemizin istikrarlı yapısını daha da ileriye taşıyacağına inandığımız bu yapılanmanın Kulübümüz ve değerli yöneticilerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler