Fenerbahçe Beko’nun Bayern Münih’ten transferi Derrick Williams, FB TV’ye bazı açıklamalarda bulundu.

Bayern Münih’te gösterdiği etkileyici performans sonrası Fenerbahçe Beko’nun yolunu tutan Derrick Williams, FB TV’ye açıklamalarda bulundu.

Takımın, bir oyuncu için gelinebilecek en iyi takım olduğunu belirten Williams’ın demeçleri:

 

“Aslında buraya gelmemin bir sebebi var. Geçen sene Bayern Münih ile Almanya’da şampiyonluk yaşadıktan sonra bir adım daha ileri gidip EuroLeague şampiyonluğu yaşayabileceğim bir takıma gelmek istedim. Burası bir oyuncu için gelinebilecek en iyi takım. Henüz maç oynamadık ama antrenmanlarımız bile büyük mücadele içinde geçiyor. 

Avrupa basketbolu tarzıma daha uygun. Almanya da genel olarak basketbolda gelişen bir ülke. Eminim ki gelecek yıllarda basketbol daha da gelişecek. 

New York’ta arkadaşlarımla özel idman yapıyordum. Menajerim üst üste birkaç kez arayınca bir durum olduğunu anladım. Aradığımda Fenerbahçe Beko’nun teklifinden bahsetti. En büyük etki Obradovic’in beni araması oldu. Bana güvendiğini aktarması beni etkiledi. Karar vermemdeki son nokta Obradovic ile konuşmamdı. 

Zaten aileniz, takımınız ve taraftar için oynuyorsunuz. İmza attığım andan ve İstanbul’a geldiğimden beri taraftarın artan sevgisini hissediyorum. 

Basketbolda hedef her zaman en iyi takımı yenmektir. Fenerbahçe Beko bir numaraydı ve Bayern Münih gibi küçük bir kulüp için kazanmak ümidimiz yokken bile Fenerbahçe karşısında kazanmak inanılmaz bir şey oldu. Buraya geliş sebeplerimden biri buydu. İç sahada bizim taraftarlarımızdan çok Fenerbahçe taraftarı vardı. 

İdollerim her zaman uzun oyunculardı. Ne kadar uzun olursam olayım, yeteneklerimi sergilemeye çalıştım. 20 yaşımda draft oldum ve her sene yeteneklerimle bir şeyler ekleyerek devam ediyorum. Şu anda 28 yaşındayım. 

Obradovic detaylara inanılmaz önem veriyor. Beş yıl üst üste bir takım değişen oyunculara rağmen Final Four’a kalıyorsa; en iyisi ile çalışıyorum diyebiliriz. 

Maçı izlemeyi çok istedim ama fırsatım olmadı. Zaten dün antrenman sonrasında herkes soyunma odasında bunu konuşuyordu. İki takım ve ülke içinde inanılmaz bir şeydi. Türkiye basketbol konusunda gelişen ve büyüyen bir takım. NBA’de birçok oyuncusu var. Amerika da uzun süredir dünyanın en iyi takımı. Diğer ülkelerin aradaki farkı kapatması ve kazanmaya yaklaşması bile bence çok güzel. Türkiye kazanmaya çok yakındı ama bu da tecrübe oldu. 

Çok sert ve agresif bir takım göreceksiniz. Taraftarlarla kulüp birleşince sanki Fenerbahçe dünyaya karşı oluyor. Çünkü herkes sizi yenmek istiyor. Bende de asıl olan enerji, efor ve düzgün oynamak.”


Kaynak: fenerbahce.org

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir