DeMar DeRozan: “Kendimi kuş gibi özgür hissettim” #NBA

Sağlık ve güvenlik protokollerine girdiği için iki haftadan uzun bir süre parkeden uzak kalan DeMar DeRozan 38 sayı attığı dönüş maçının ardından konuştu.

COVID-19 sebebiyle 4 Aralık tarihinden beri forma giyemeyen DeMar DeRozan geri dönüş maçında Los Angeles Lakers’a karşı alınan galibiyette 38 sayıya imza atarak şov yaptı. Müthiş performansıyla dönen yıldız oyuncunun yanı sıra Coby White, Javonte Green ve Derrick Jones Jr. da bu maçla beraber takımlarına yeniden katılmış oldu.

Maç sonrasında verdiği demeçte yeniden sahaya çıkabiliyor olmasıyla ilgili neler hissettiği sorulduğunda 32 yaşındaki oyuncu şu şekilde yanıt verdi:

“Kendimi kuş gibi özgür hissettim. Parkeye adım atmak, takım arkadaşlarınla beraber olmak, seyircilerin önüne çıkmak, 10 gündür sıkışıp kaldığım kötü koşullardan kurtulmak…”

Kaliforniya, Los Angeles doğumlu olan ve yaz aylarında, Russell Westbrook takası öncesi, Los Angeles Lakers’a katılmak istediğini kabul eden oyuncu bu maçtaki performansının tesadüf olup olmadığı sorusuna, “Hayır. Bilmiyorum, olabilir de.” şeklinde manalı bir cevap verdi.

DeMar DeRozan sezonun şu ana kadar olan bölümünde yakaladığı 26.8 sayı ortalamasıyla kariyerinin bu alandaki en iyi sezonunu geçiriyor. Aynı şekilde Chicago Bulls da Doğu Konferansı’ndaki 18-10’luk derecesiyle son yılların kendi adına en iyi sezonunu geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler