Geri1 of 2

Değerlendirme | Panathinaikos-Fenerbahçe – #PlayOff

Fenerbahçe, THY EuroLeague playoff eşleşmesinin ilk maçında Panathinaikos deplasmanındaydı. Obradovic’in ayrılışından beri Yunan temsilcisi Top 8’e hiç saha avantajıyla girmemişti. Bu sebeple motivasyonları oldukça yüksekti. Panathinaikos taraftarı, erkenden gelip, salonu ısıtmaya başladı. Ancak karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe oldu. Savunma konsantrasyonu ilk dakikalarda son derece yüksek olan temsilcimiz, PAO’yu top kayıplarına zorladığı ilk beş dakikada oyun ve skor üstünlüğünü aldı. Bir ara 16-6 geriye düşen PAO, Nick Calathes’in bireysel çözümleriyle ayakta kaldı. Set hücumunun işlemediği dakikalarda sorumluluk alan Calathes, serbest atış çizgisine giderek takımını skorda tuttu. Fenerbahçe ise hücum tarafında zorlanmıyordu.

İlk çeyreğin ortasından itibaren senaryo değişmeye başladı. Fenerbahçe basit konsantrasyon hataları yaparak tedirgin oynayan rakibinin öz güven bulmasına izin verdi. Bourousis’in oyuna girdikten sonra alçak postta üzerine ikili sıkıştırma çekip, dışarı verdiği paslarla hücumu açan PAO, ilk çeyreğin sonunda dengeyi sağladı.

İkinci çeyrekte ise Fenerbahçe adeta “kontak kapattı.” Panathinaikos savunmasında değişen hiçbir şey yoktu. Hatta savunmada en büyük zaafları olan Bourousis sahada olmasına rağmen Fenerbahçe agresif ve hareketli hücumundan vazgeçip, durağanlaşınca kontrol ev sahibine geçti. Fenerbahçe sadece hücumda değil, savunmada da vites düşürdü. Temsilcimizi karşısında her gördüğünde “deliren” K.C. Rivers’ın üst üste dış şutları ve Mike James’in sayılarıyla momentumu tamamen arkasına aldı PAO. Fenerbahçe skoru 16-6’ya getirdikten sonra ev sahibi ekip 36-12’lik bir seri yaparak ilk yarıyı noktaladı ve soyunma odasına 42-28 önde gitti.

Geri1 of 2

Değerlendirme | Panathinaikos-Fenerbahçe – #PlayOff

Volkan Yeğin

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir