Dedas: ”Efes, hakemlere oynadı; Çakı hakkında ise yorum bile yapmayacağım.” #BSL

Spor Toto Basketbol Ligi Play-Off’ta Anadolu Efes’e karşı büyük mücadele gösterse de oynanan iki maçtan da mağlup ayrılan Royal Halı Gaziantep sezonu kapattı.

İstanbul’da oynanan serinin ilk mücadelesinin ardından da yayıncı kuruluşu yaptığı açıklamalarda hakem kararlarından yakınan Stefanos Dedas, lige veda etmelerine sebep olan bugünkü mağlubiyetin ardından kişisel Facebook hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Tüm sezon beklenmedik galibiyetler elde ederek belki de sezonun en sürpriz takımı olmayı başaran takımın başarılı antrenörü, Anadolu Efes’in koçu Ahmet Çakı hakkındaki ağır eleştirilerini ve tüm Royal Halı Gaziantep ailesine karşı teşekkürlerini Facebook’taki paylaşımında şu şekilde dile getirdi:

“Bu akşam Royal Halı Gaziantep basketbol ailesiyle en başarılı sezonumuza veda ettik. Anadolu Efes’e karşı yarı finalde yer alabilmek için çok çabaladık ancak başarılı olamadık. 

Bu sezon başardıklarımızla elbette gurur duyuyorum. Maçlardan önce ve sonra rakiplerimizin güzel sözleri bizim için büyük anlam ifade ediyor.

Aynı zamanda  Anadolu Efes bençinin  iki maçta da ilk pozisyondan itibaren hakemlere oynamasından dolayı da oldukça mutluyuz. Bu bize karşı duyulan saygı ve korkuyu kanıtladı. Koçlarının maç esnasında takımımın bençine karşı ve maç sonunda onu tebrik etmeye çalışmamız karşısında bulunduğu davranışlar hakkında yorum bile yapmayacağım. Anladığım kadarıyla Anadolu Efes’e gelecek yeni bir koç düşüncesi onu endişelendiriyor.

Taraftarımıza da çok teşekkür etmeliyim sezon boyunca verdikleri destekten ötürü. Gösterdiğimiz performansla onların da gurur duyduğunu düşünüyorum. Bu akşamki maçın ardından verdikleri tepki muhteşemdi!

Benimle beraber çalışan Erdem Bilmen, Okan Kılıç ve tüm ekibe bu sezon gösterdikleri kusursuz işten dolayı teşekkür ederim.

Özellikle Boray Dai ve Jure Zdovc’a bunca yıl bana güvendikleri için teşekkür ederim, umarım onlar da hep birlikte başardığımız şeylerle gurur duyuyorlardır.

Öncesinde de bahsettiğim gibi, geçmiş başarılar ve soyunma odasındaki ilişkiler sorunun anahtarı. Royal Halı Gaziantep, Erden Eryüz gibi bir kaptana sahip olduğu için de çok şanslı.

Şunu da paylaşmadan olmaz ki aile desteği olmadan koçların başarı sağlaması imkansızdır. Bu nedenle karım Maria Sofiani ve iki kızıma bu “çılgın” adama karşı gösterdikleri sabır ve destekten ötürü teşekkür ediyorum. 

Umuyorum ki önümüzdeki sezon yönetimin desteğiyle aynı şeyleri yaşar ve belki daha da iyi anılar ediniriz.”

imageimage

 

5 YORUMLAR

  1. Çakı hakkında ben de yorum yapmak istemiyorum. adam ilk yarıda harikalar yaratan Furkan’a ikinci yarıda 2 dakika süre vermedi Cedi’yi kenara hapsetti. Klasik bir Türk antrenör vakıası daha arkadaşlar. Kabul edelim, bir antrenör Türk ise genç oyunculara ne yaparlarsa yapsınlar süre vermiyor, bu kadar basit.

      • Gerçekten öyle. Hayır furkan önceki maçlar gibi oynasa neyse, oynatmazsın ama adam ilk yarıda harika oynadı, savunmada da iyiydi. İkinci yarıda gitti birkan-doğuş’la oynadı tüm devreyi. Abi bu adamlarla Anadolu Efes’in Daçka’yı eleyemeyeceğini 5 yaşındaki çocuk bilir ama adam takmış kafaya. Doğuş da doğuş Birkan da birkan. Furkan-Cedi kenarda. Antep’i bu sayede geçtim sanarsa Oktay Mahmuti ağır bir ders verir ona.

  2. 2 haftada ahmet çakı istenmeyen adam olmuş…ivkoviç gitmeden önce ahmet çakı hint kumaşı değil miydi? tüm yorumcular ille de çakı diyorlardı…
    kim gelirse gelsin türk yada yabancı herkes kendi kariyerinin peşinde,başarının sadece şampiyonluk olduğu ülkemizde senin federasyonunun korumadığı genç oyuncuyu yada türk oyuncuyu koch lar neden düşünsün ?

  3. bu tür hocalar genç oyuncu oynatmayı acemilik gibi görüyor eğer ustaysan yabancı oynatacaksın başarı için bu şarttır obradoviç olmak böyledir işte diye düşünüyor idealizmin isi yok bunlarda erman kunter diyorki fransada nba ye genç oyuncu yetiştirirsen en karizmalı hocasın amaçta bu zaten diye düşünüyorlar bu yüzden fransada 3 tane aynı ayarda milli takım oluşturacak kadar çok oyuncu var bizim hocalar günü kurtarma peşinde çok yazık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler