David Stern: “Chris Paul takası gerçekleşebilirdi ama Mitch Kupchak panikledi”

NBA tarihinin en tartışmalı takaslarından biri 2011’de gerçekleşmemesiyle tarihteki yerini aldı. Chris Paul’ü New Orleans Hornets’ten Los Angeles Lakers’a gönderecek takas NBA Komisyoneri David Stern’ün vetosuna takılmıştı.

O dönemde sahibi olmayan Hornets’in geçici olarak karar vericisi konumundaki NBA yönetimi, Hornets’in sahibi sıfatıyla bu takasa onay vermemişti. Söz konusu takas Chris Paul’ü Lakers’a; Pau Gasol’u Houston Rockets’a; Kevin Martin, Luis Scola, Lamar Odom, Goran Dragic ve 2012 NBA Draftı ilk tur hakkını da Hornets’e yollayacaktı.

Yakın tarihi şekillendiren bu hamleyle ilgili olay adam David Stern konuştu. Geçtiğimiz hafta bir podcast programına konuk olan Stern, “Hafta sonu içerisinde takası yeniden yapabilirdik. Houston’ın Kyle Lowry ile yollarını ayırmaya gerçekten hazır olduğunu düşünüyorduk. Odom için bize iyi bir ilk tur draft hakkı verebilecek bir takas hazırlamıştık. Ancak Mitch Kupchak panikleyip Odom’u Dallas Mavericks’e gönderdi.” ifadeleriyle gündemi yeniden belirledi.

Paul takasının veto edilmesinin üç gün sonrasında Mavericks’e takas edilen Odom, Lakers’a 8.9 milyon dolarlık bir takas istisnası ve 2012 NBA Draftı için korumalı bir ilk tur hakkı kazandırmıştı. Paul ise karardan bir hafta sonra Eric Gordon, Chris Kaman, Al-Farouq Aminu ve bir draft hakkı karşılığında LA Clippers’a takas edildi.


Demeç için kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler