NBA’in en yeni yüzlerinden Nicolo Melli, yeni takımı New Orleans Pelcians’ın Genel Menajeri David Griffin tarafından değerlendirildi.

The Athletic’e konuşan David Griffin, Nicolo Melli’nin yıllardır Avrupa arenasında üst seviyede mücadele ettiğinin altını çizerken ligde zaten bilindik bir oyuncu olduğunu hatırlattı.

Melli transferinin kendilerine iyi geleceğini söyleyen Griffin’in açıklamaları şu şekilde:

“Nicolo, uluslararası arenada üst seviyelerde ve Avrupa’da Fenerbahçe‘de oynayan bir oyuncu. Fenerbahçe EuroLeague’de şampiyonluğa oynayan ve son birkaç senedir üst üste Final Four’a kalan bir takım.

Melli ligdeki herkes tarafından biliniyor. İlginç bir şekilde bu transferinin zamanlaması bizim için gerçekten harika oldu. Trajan Langdon, Maurizio Gherardini ile yakın bir ilişkiye sahipti ve Maurizio ile Brooklyn Nets’teki ilişkisinden ötürü Melli’nin de farkındaydı. Uluslararası tecrübesi, uluslararası maçları Türk basketbol durumuna bağlı olarak izlemesi nedeniyle, Trajan oyuncu hakkında çok büyük bir farkındalığa sahipti.

Melli, kimsenin keşfetmediği bir oyuncu değil. Melli’yi ligdeki herkes tanıyor. İlginç olan şey, Melli’yi çekebilecek bir durum yaratabilmemizdi. NBA’e gelmek için başka fırsatları vardı. Elit bir savunma ribaundcusu ve alan kapatıcısı, yanlış hatırlamıyorsam 2015’ten bu yana Avrupa’da ribaund lideri ve %42 ile üçlük atıyor, NBA için kesinlikle ilgi çekici bir oyuncu.”


Kaynak: The Athletic

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir