David Blatt: ”Değişmeliyiz” #BlackLivesMatter

61 yaşındaki deneyimli Koç David Blatt, insanlığın değişmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin Minneapolis eyaletinde bir polis memurunun Patrick Floyd’u öldürmesinin ardından Amerika’da protestolar başlarken Koç David Blatt, yaşanan eşitsizlikler ve ırkçılık hakkında konuştu.

SDNA’ya konuşan Blatt, çok kızgın olduğunu belirtirken spor insanlarının, toplumda var olan eşitsizliklere ve iğrenç sistematik ırkçılıklara karşı sorumluluk alması gerektiğini söyledi.

Deneyimli koçun açıklamaları:

“Bahsettiğimiz insanlık nedir? Değiştirmemiz gerekiyor. Birbirimize saygı duymalıyız. Zamanımızı ve hayatlarımızı boşa harcıyoruz. Dışarıda sokakta koşan bir çocuk var. Irkı yüzünden saldırıya uğramaktan korkuyor. Şu an çok tiksindim ve kızgınım. Değişmeliyiz.

Biz spor insanları olarak toplumda büyük bir yere ve platforma sahibiz. Seslerimiz duyulabilir. Bize verilen bu armağanı kullanmalı ve toplumumuzda var olan eşitsizliklerle ve iğrenç sistematik ırkçılıkla mücadele etmek için sorumluluk almalıyız. Konu hayatımız, toplumumuz ve zihniyet olduğunda basketbol ikinci sırada gelir. Bu bizim en büyük katkımız olacak”


Not: Açıklamaların İngilizce metni Sportando’nun ilgili haberinden alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler