David Blatt: ”30 milyon € bütçe… Medya her zaman doğruyu yazmayabiliyor”

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Doğuş’un yeni koçu David Blatt, İtalya’nın Treviso kentinde düzenlenen Adidas Eurocamp’te Avrupa’nın en yetenekli ve geleceği parlak oyuncuları ile birlikte çalışırken İtalya merkezli Sportando  ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Siteye Darüşşafaka Doğuş’a geliş amacı ve NBA’de edindiği tercübeleri anlatan David Blatt’ın sözlerinden satır başları şu şekilde oluştu.

David Blatt: ”Bu yılın Nisan ayında Amerika’da dört NBA takımı ile görüşme planlamıştık ancak ondan önce Doğuş ile konuştum ve bana sundukları fikir çok ilgi çekiciydi. NBA’de bir anlaşmaya imza atmazsam onlara katılacağımı söyledim. NBA’den gelen teklif ilgi çekici değildi bu yüzden Darüşşafaka ile anlaştım. Avrupa’dan da gelen teklifler vardı ancak benim için Doğuş iyi bir tercihti. Onlar ile özel bir yapı kurmaya çalışıyoruz.” 

Son zamanlarda medyada çıkan bütçe haberleri üzerine konuşan koç: ”Bütçe hakkında ise son zamanlarda basında çıkan 30 milyon Euro bütçe ifadesinin biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Medyanın her yazdığı her zaman gerçek olmayabiliyor. Darüşşafaka için Mithat Demirel ile günlük çalışıyoruz. Birlikte bu takıma büyük karaktere sahip hırslı oyuncular getireceğiz.”

NBA’de geçirdiği ilk sezonda Cleveland ile NBA Finali’ne kalmasının nasıl bir duygu olduğunu ve Cavs’ın ona haksızlık yapıp yapmadığının sorulması üzerine tecrübeli koç: ”Ne olduğu buradan sonra fark etmez ancak benim tek pişmanlığım finalde tam kadro oynayamamak. Kevin Love ve Kyrie Irving sakatlanmıştı ve bugün olan Jefferson veya Frye gibi adamlar kadroda değildi. Benim tek üzüntüm bu.”

Son olarak geçmişte yaşadığı Treviso tecrübesi sorulan Blatt: ”Treviso’da olmak beni iyi hissettiriyor. Yıllardır buraya gelmiyordum, geri döndüğümde yaşadığım duygular inanılmaz. Burada organizasyon şaşırtıcıydı. Gherardini, Foschi, Soragna, Zisis, Bargnani gibi büyük oyuncular ile birlikteydim. İnanılmaz zamanlar geçirdim.” ifadelerini kullandı.


Röportajın orijinal şekline ve kaynağına buradan ulaşabilirsiniz: ” Sportando – David Blatt ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler