Darüşşafaka Tekfen İcra Kurulu Başkanı Cem Uğur Yelkalan: ”Belgrad’taki salon giderlerini bile bize ödettiler” | TB ÖZEL

Darüşşafaka Tekfen İcra Kurulu Başkanı Cem Uğur Yelkalan, TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

7DAYS EuroCup’tan ayrılarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne geçen Darüşşafaka Tekfen’de İcra Kurulu Başkanı Cem Uğur Yelkalan, ekibimizden Begüm Ünal’a konuştu ve yaşanan süreci değerlendirdi.

Euroleague’in Segafredo Virtus Bologna ile oynayacakları maç sürecinde kendilerini oyaladıklarını söyleyen Cem Uğur Yelkalan, karşılaşmayı istemedikleri şekilde apar topar oynamak zorunda kaldıkları için üzüldüklerini belirtti.

Cem Uğur Yelkalan’ın açıklamaları şu şekilde:

”Biz çok uzun süredir Euroleague’deyiz. Bizim için de çok önemli bir organizasyon. Biz bu şekilde sonsuza kadar da götürmek istiyorduk ama bu sene bizim özellikle pandemi sürecinde Belgrad’ta yaşadıklarımız bizi çok üzdü ve çok düşündürdü. Daha önce başka bir organizasyona geçmeyi hiç düşünmemiştik. Yaşadığımız süreci ufak da olsa hatırlatmak gerekirse yoğun coronavirus salgını nedeniyle kendi rakibimiz İtalyan takımı Segafredo Virtus Bologna’nın ülkesi kimseyi almıyordu. Maç Türkiye’deydi ama Türkiye’ye de gelemiyorlardı. Biz de saha avantajını kaybetmek istemediğimiz için maçın ileri bir tarihe ertelenmesini istedik. Euroleague bizi oyaladı ve son iki gün kala oynamak zorunda olduğumuzu söyledi. Biz Berlin’de oynamak istedik ama Berlin’de oynamamıza da izin vermediler. Belgrad’ta rakibimizin hiç de uzak olmadığı bir sahada seyircisiz olarak oynadık ve apar topar oynadığımız için çok üzüldük. O sürece bizim müdahil olmamıza izin vermediler. Biz de buna çok kırıldık ve üstüne üstlük bu durum bize pahalıya patladı. Belgrad’taki salon giderlerini bile bize ödettiler. Daha sonrasında FIBA bize geldi. İlk defa geldiler ve finansal açıdan bize çok iyi bir teklif verdiler. Biz de FIBA’ya geçtik.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin kurulduğu ilk dönemde Brose Bamberg, FIBA ile beş yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Sizin sözleşmenizin uzunluğu da bu şekilde mi?

”Evet,  bizimki de beş yıllık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler