Darüşşafaka, Demir İnşaat Büyükçekmece engeline takılmadı! #BSL

Darüşşafaka, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’yi konuk etti. Maç boyunca geriden gelen Daçka, dördüncü periyotun başında aldığı skor üstünlüğünü kaybetmedi ve sahadan 75-57 galibiyetle ayrıldı. Darüşşafaka, böylelikle Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde iç sahada beşte beş yaptı. 

Darüşşafaka’nın ilk beşi: Stanton Kidd-Will Cummings-Howard Sant-Roos-James Bell-Michael Eric

Demir İnşaat Büyükçekmece’nin ilk beşi: Erving Walker-Bracey Wright-Melih Yıldız-Vlad Moldoveanu-Evaldas Kairys

Mücadeleye hızlı başlayan Demir İnşaat Büyükçekmece, ilk sayılarını uzunların üzerinden buldu. Vlad Moldoveanu ve Evaldas Kairys, takımını maç başında öne getirdi (0-5). Darüşşafaka, karşılaşmaya hücum anlamında kısır bir başlangıç yaparken Will Cummings’in periyot sonuna 7:34 kala bulduğu üçlük, takımını oyuna soktu (3-5). Daçka, ilerleyen bölümde Michael Eric’in pota altındaki etkinliğiyle daha kolay sayı üretirken deplasman ekibi, dış atışlarıyla maça tutundu. Cummings’in çizgiden bulduğu isabetler, farkı iki sayıya düşürdü (8-10). Deplasman ekibi, Darüşşafaka’nın top kayıplarını sayıya çevirirken TV molasına 8-12 önde gitti. Molanın ardından kenardan gelen JaJuan Johnson, alçak posttan bulduğu isabetlerle farkı tek sayıya kadar indirirken takımını rahatlatan isim oldu (14-15). Periyotun son bölümünde oyuna denge gelirken ilk çeyrek, 15-15 eşitlikle sona erdi.

Darüşşafaka, ikinci çeyreğin ilk saniyelerinde Furkan Aldemir’in turnikesiyle, maçta ilk kez öne geçmeyi başardı (17-15). Üç sayı savunmasında ciddi sıkıntı yaşayan Daçka, arka arkaya potasında gördüğü sayıların ardından molaya gitti. Demir İnşaat Büyükçekmece, skor üstünlüğünü bir kez daha alırken Vojdan Stojanovski’in bu bölümde bulduğu beş sayı, farkı altı sayıya çıkardı (19-25). Temponun arttığı bölümde sıkışan Daçka’yı kaostan çıkaran JaJuan Johnson, orta mesafeli isabetleriyle farkı yeniden indirdi. Skor, devre arasına 03:30 kala 26-28‘e geldi. Rakibi karşısında kolay sayı şansı bulamayan Daçka, oyundan düşmemesine rağmen bir türlü öne geçemedi. James Bell’in üç sayılık oyunu, farkı altı sayıya düşürdü (29-35). Daçka, periyot bitiminde sabırlı oyununu sürdürse de Demir İnşaat Büyükçekmece, soyunma odasına 32-35 önde gitti.

Barış Cevahir / TrendBasket

Daçka, ikinci yarıda Kartal Özmızrak’ın sayılarıyla skora denge getirirken Demir İnşaat Büyükçekmece, rakibine fırsat tanımadı. Bracey Wright’ın önderliğinde skor bulan Dibçek, kısa süre içinde farkı sekiz sayıya kadar yükseltti (35-43). Temaslı ve sert basketbolun oynandığı dakikalarda sahneye çıkan Michael Eric, pota dibinde aktif oldu ve skoru 39-43‘e getirdi. Kartal Özmızrak’ın periyot sonuna 4:15 kala bulduğu üç sayılık isabeti, oyuna yeniden denge getirdi (45-45). Pota altında JJ Johnson’ın da sayılarına devam ederken Daçka, savunmada rakibini bunalttı. Michael Eric de ikinci çeyreğin ilk bölümünün ardından takımını tekrar öne geçirdi (47-45). Blatt’in takımı, üstünlüğünü oyunun son bölümünde de korurken Kartal Özmızrak’ın son saniye üçlüğüyle periyot, 54-47 Daçka üstünlüğüyle tamamlandı.

Darüşşafaka, oyun kontrolünü eline alırken JaJuan Johnson, sayılarına bu çeyrekte de devam etti. Fark, maç bitimine 08:45 kala ilk kez çift hanelere kadar yükseldi (58-47). James Bell’in de bir dış isabet bulmasıyla iyice rahatlayan Daçka, skoru 61-49‘a getirdi ve Özhan Çıvgın, molaya gitti. Molanın ardından fiziksel yorgunluklar da ön plana çıkarken Demir İnşaat Büyükçekmece, Erving Walker’ın sayılarıyla skor üretti (69-53). Will Cummings’in isabetleri, farkı 15 sayıya kadar çıkardı (70-55). Daçka, karşılaşmayı 75-57 kazanmasını bildi.


Maçın İstatistikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler