NBA’in her ay dağıttığı bireysel ödüllerden bir diğeri olan ayın çaylağı ödülü, Mart ayı için her iki konferansta da sahibini buldu.

Doğu Konferansı’nda ayın çaylağı, bu ödülü üst üste ikinci kez kazanan Dario Šarić. Batı Konferansı’nda Mart ayının çaylağı ise kısa süre önce Sacramento Kings’e takas edilen Buddy Hield.

 

2017 ile birlikte büyük bir çıkış yapan ve Joel Embiid’in yokluğunda yılın çaylağı ödülünün en büyük favorisi gösterilen Šarić, Mart’ta oynadığı 17 maçta takımı Philadelphia 76ers’a altı galibiyet kazandırdı. Hırvat oyuncu bu maçlarda 31.7 dakika, 18.4 sayı, 6.9 ribaund, 3.4 asist ortalamalarına ulaştı. Šarić oynadığı 17 maçın yedisinde 20 sayı barajını geçip, ikisinde double-double yaptı. Genç oyuncu ayrıca 24 Mart’taki Chicago Bulls maçında 32 sayı atarak kariyer rekorunu kırdı.

Aralık ayında, New Orleans Pelicans forması giyerken ayın çaylağı seçilen Hield ise yeni takımıyla Mart ayında çıktığı 16 maçta dört galibiyet gördü. Bahamalar asıllı guard’ın ortalamaları ise şu şekildeydi: 28.2 dakika, %42.5 üçlükle 14.1 sayı, 4.1 ribaund, 1.8 asist. 

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir