Damian Lillard yuvası Portland’dan ayrılıyor mu? #NBA

Damian Lillard ve Portland Trail Blazers’ın geleceği hakkında sorular gün geçtikçe artıyor.

Portland Trail Blazers’ın yıldızı Damian Lillard, takımı ile devam edecek mi yoksa başka bir takıma mı takas olacak merak konusu. Basına sürekli kendi ağzından demeçler düşürülen süper yıldızın bunlara hiçbir şey dememesi de gerginliği tırmandırıyor.

İddilara göre yıldız oyuncunun takas konusunda ısrarcı olmamasının sebebi, 2024-25 sezonunun sonunda bitecek olan kontratını iki yıl daha yüksek fiyattan uzatmak istemesi. Lillard, kontratını 107 milyon dolar karşılığında iki yıl daha uzatmak istiyor. Eğer bu istek gerçekleşirse Portland, bu parayı Lillard’ın 35 ve 36 yaşındaki haline verecek.

Bu kararı geçtiğimiz günlerde görevinden ayrılan eski genel menajer Neil Olshey’den sonra gelecek isim verecek. Portland, ilk kez Lillard’la kontrat uzatmak istemeyebilir.

Damian Lillard’ın menajerlerinin önerisi ise şu şekilde; takımdaki bütün veteran oyuncular ile yolları ayırıp Lillard ile takımı yeniden yapılanmaya sokmak. Yakın zamanda çıkan haberler yeterince sorun çıkartırken şimdi de CJ McCollum çok ağır bir sakatlık geçirdi.

Portland Trail Blazers’ın geleceği oldukça merak konusu. Draft ettikleri süper yıldızları ile yola devam edecekler mi yoksa bu birliktelik son mu bulacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler