Damian Lillard parkeye dönmek için acelesi olmadığını söyledi #NBA

Portland Trail Blazers’ın yıldızı Damian Lillard ameliyattan sonra ilk kez konuştu.

Alt karın bölgesinde yaşadığı problemden bir türlü kurtulamayan Damian Lillard geçtiğimiz haftalarda bir operasyon geçirmişti. Sezonu kapatacağına dair çıkan haberlerin ardından Lillard kendi sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Acelesi olmadığının altını çizerek açıklamalarına başlayan Blazers yıldızı kendisini ameliyat olmaya sevk edenin Jrue Holiday olduğunu belirtti. Uzun yıllardır karın kaslarından rahatsızlık çeken Damian Lillard, Holiday’den ”Ameliyat olmam gerektiğini bana söyleyen neredeyse ilk kişi oydu.” şeklinde bahsetti.

Tokyo Olimpiyatları’nda nükseden rahatsızlığı ocak ayının da başında yeniden idare edilemez hale gelince 31 yaşındaki basketbolcu tercihini ameliyat olmaktan yana kullanmıştı.

Dönüşü hakkında net bir tarih verilmemesi üzerine, ”Ameliyatın üzerinden henüz bir hafta geçti. Altı ila sekiz hafta kadar sonra durumumu yeniden gözden geçireceğiz. Dönüş tarihimle alakalı konuları o zaman konuşacağımız konusunda anlaştık.” açıklamalarını yaptı.

Hedefinin Portland Trail Blazers ile şampiyonluk yaşamak olduğu belirten Dame, şampiyonluk yolunda en iyi formuna sahip olması gerektiğini söyleyerek acelem yok dedi.

”Birincil hedefim şampiyonluk kazanmak. Bunu gerçekleştirmek ve bunun bir parçası olmak için en iyi halimle sahada olmalıyım. O yüzden acelem yok. Bunun üzerine konuşacağız.”

NBA’de 10. sezonunu oynayan Damian Lillard’ın bu sezonki istatistikleri şöyle:

  • 29 karşılaşma
  • 24.0 sayı
  • 4.1 ribaund
  • 7.3 asist

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler