Jermain O'neal

Rondo takası sırasında takımdaki en önemli yedek uzunu Brandan Wright’ı kaybeden Dallas Mavericks bir süredir takıma ekleyebileceği bir uzunun peşinde. Bu konuda öne atılan son isim ise Jermain O’neal oldu. Özellikle Tyson Chandler’ın da sırtındaki ağrılar nedeniyle sorunlar yaşaması Mavericks’in çalışmalarını iyice hızlandırdığı söyleniyor. Ancak Mark Cuban uzun transferinde aceleci olmadıklarını açıkladı. Cuban;

Bu konuda aceleci davranmayacağız. Önemli olan doğru oyuncuyu bulmak. Bu işi aceleye getirip yanlış bir hamle yapmak istemiyoruz.

açıklamasını yaptı.O’neal özelinde sorulan soruya ise ;

Evet ilgilendiğimiz oyunculardan biri. Ancak henüz somut adımlar atılmış değil. Henüz O’neal’ın Dallas gelmek isteyip istemediğini bile bilmiyorum.

şeklinde cevap verdi. Geçtiğimiz sezonu Golden State Warriors’ta geçiren O’neal, özellikle Warriors uzunlarının sakatlıklarla mücadele ettiği dönemde beklenmedik şekilde iyi oynamış ve 8,3 sayı 5,3 ribaund ve 1 blok ortalamaları yakalamıştı.

Kaynak: Eddie Sefko/Dallas Morning News

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir