Dallas Mavericks, Dorian Finney Smith’in babasını hapisten çıkarmasına yardım etti!

Dallas Mavericks, eski oyuncusu Dorian Finney-Smith için önemli bir yardımda bulundu.

Dorian Finney Smith, Dallas Mavericks’in oyuncusu olmasa da organizasyonla olan bağları bugüne kadar güçlü kalmaya devam etti. Finney Smith’in babası Elbert Smith, ikinci dereceden cinayet suçuyla 28 yıldır hapiste bulunuyor. Dallas Mavericks organizasyonunun gösterdiği çaba nedeniyle Elbert Smith serbest bırakıldı.

Dallas News’den Brad Townsend’in haberine göre Mavericks sahibi Mark Cuban, GM Nico Harrison ve diğer kulüp yöneticileri; Smith’in duruşması sırasında hepsi Finney-Smith’in karakterine kefil olarak yazılı tanıklık sağladılar.

Mavericks cephesi ve Dorian Finney Smith, Elbert Smith’in bir işi olacağına ve çiftlikteki evine döneceğine dair yazılı tanıklık yaparak kefil oldular. Ayrıca Mavericks’in eski başantrenörü Rick Carlisle da duruşmaya online bir şekilde katılarak Smith’e kefil oldu.

Bunun üzerine Virginia Şartlı Tahliye Kurulu, Elbert Smith’in serbest bırakılması yönünde kararını kullandı. Virginia Şartlı Tahliye Kurulu, Smith’e şartlı tahliye kararı verdi.

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, Elbert Smith’in hapishaneden çıktığı için mutlu olduğunu belirtti.

“Yardımcı olabildiğimiz için mutluyum. Bay Kilgore’a tarif edilemez bir şekilde minnettarız. Dorian ve babası için mutluyuz. Dorian, bizim için özel bir adam. Bunu hak ediyor.”

Sezon boyunca Finney-Smith, duruşmaya Virginia’ya seyehat etmek zorunda kalmıştı. Oyuncuya Mavericks genel menajeri Nico Harrison eşlik etti.

“Basketbolda oyuncular genellikle böyle şeylerden bahsetmezler ancak Mavericks ilişkim çok farklı. Virginia Şartlı Tahliye Kurulu’ndan beş kişiyle konuşmam gerekti. Benden önce konuşulan şeyleri bilmiyorum ama odadaki desteği hissedebiliyordum. Mavericks’in kapalı kapılar ardında yaptığı her şeyi takdir ediyorum. Dallas’ı ve organizasyonu her zaman seveceğim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler