CSKA Moskova takımdaki oyuncuların son durumu hakkında açıklama yayınladı! #EuroLeague

Son günlerde basketbol gündemini de kaplayan Rusya – Ukrayna krizi hakkında CSKA Moskova bildiri yayınladı.

Turkish Airlines EuroLeague ile VTB Ligi’nde mücadelesini veren CSKA Moskova günler sonra sessizliğini bozdu. Dün yıldız oyuncularından Tornike Shengelia’nın takımdan ayrıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Ardından bazı basketbolcuların Moskova’dan ayrılacağı yönünde haberler çıkmaya devam etti. Kulüp, kişisel Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla konuya açıklık getirdi.

CSKA, Tornike Shengelia ile Iffe Lundberg’in bulundukları yerden ayrılarak ülkelerine döndüğünü açıkladı. Ancak bunun sebebinin takımla olan sözleşmesini feshetmekle bir alakası olmadığını da belirtti. Oyuncular şu an için sadece Rusya’yı terk ettiler. Normalde takımdan ayrılmanın kuralları ihlal ettiğinin altını çizen kulüp, farklı bir durumun içerisinde bulunulduğu için bunun anlayışla karşılandığını da belirtmeden geçmedi. Yakın zamanda ülkesine dönmeye hazırlanan iki isim daha var: Marius Grigonis ile Johannes Voigtmann.

Avrupa’daki siyasi ve sportif durum normale döndüğünde oyuncularla yapılan anlaşmaların son durumu hakkında çözüme gidilecek. Takımla kalan basketbolcular ve antrenörler her zamanki programa göre önlerindeki maçlara hazırlanmaya devam edecekler.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CSKA Moscow (@cskabasket)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler