CSKA Başkanı Vatutin: “Oyun kurucuya ihtiyacımız var” #EuroLeague

EuroLeague ekiplerinden CSKA Moskova‘nın Başkanı Andrey Vatutin takımla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

CSKA’da Kulüp Başkanı Andrey Vatutin taraftarlara seslendiği bir mektup kaleme aldı. Paylaşılan bu yazıda takımın çeşitli konularıyla alakalı konuşan Vatutin, gelecek ile ilgili sorunlardan da bahsetti.

Rus Başkan iyi bir sezon geçirmediklerini kabul ederken, takımın durumu düzeltebilecek kaliteye ve potansiyele sahip olduğunu düşündüğünü belirterek, “Donanımlı bir ekibimiz var. Evet, yıldız bir oyuncumuz yok. Ancak Shved, Hackett, Lundberg, Clyburn, Grigonis gibi hücum yönlendiricilerimiz var.” dedi.

Transfere tamamen kapalı olmadıklarını söyleyen Vatutin, yapılacak kadro takviyeleriyle alakalı şunları söyledi:

“Gerekirse personel kararları alınacaktır. Ama kulüp günlük ve dürtüsel hareket etmeyecek. Herhangi bir eylemin hem bugün hem de yarın için mantıklı olması gerekir.” 

CSKA Başkanı geçen sezon meydana gelen Mike James meselesiyle ilgili düşüncelerini de açıkça ifade etti:

“CSKA Moskova şu anda piyasanın belki de en iyi oyun kurucusu olan isme sahipti: Mike James. Onunla Itoudis arasında olanlar tahmin edilemezdi. Hala bu çatışmanın sonuçlarını yaşıyoruz. Her iki tarafın da durumu düzeltmek için elinden geleni yaptığını biliyorum. Ama soyunma odasında bir oyuncu antrenöre saygısızlık yaparsa bunu görmezden gelemezsiniz. Bu, takımda kaosa giden yolu açar. CSKA’nın başında olduğum dönemde çeşitli oyuncuların içine karıştığı düzinelerce çatışma yaşadım ve taraftarlar bu çatışmaların %90’ı hakkında hiçbir şey bilmiyor. Ne yazık ki çözüme kavuşturamadığımız tek olay bu oldu.”

Andrey Vatutin son dönemde sıkça dillendirilen takımın oyun kurucu sorunlarıyla ilgili de konuştu:

“Geçen yaz ve sonbaharın ilk aylarında Kevin Pangos’u bekledik; yoluna NBA’de devam etmeye karar verdi. Bu yüzden takımı gerektiği gibi kurgulayamadık. Bugünden bakınca yanlış bir karar gibi görünüyor mu? Belki öyle. Ancak piyasada kaliteli başka bir isim yoktu. Calathes Barcelona’da, Micic de Anadolu Efes’te kalmaya karar vermişti.”

“CSKA’nın hem kendi skorunu bulabilen hem de takım arkadaşlarına yaratabilen bir oyun kurucuya ihtiyacı olduğu açık. Bize birçok seçenek sunuluyor. Ancak organizasyon seviyesini yükseltebilecek bir oyuncu şu an ufukta gözükmüyor.”

CSKA Moskova Başkanı son olarak ise gelecek sene daha da sıkılaşacak EuroLeague Finansal Fair-Play kurallarının kendilerini etkileyeceğinden söz etti:

EuroLeague’deki düzenlemelere göre önümüzdeki sezon kulüp sahibinin bütçe katkısı %40’la sınırlanacak. Bu da demek oluyor ki kulübün gelecek sezon bütçesini 35 milyon euro’da tutması için Norilsk Nickel* dışında 21 milyon euro’luk bir bütçe yaratması gerekecek. Mevcut ekonomik konjonktürü düşününce bu neredeyse imkansız bir görev.

 

*Norilsk Nickel: CSKA Moskova’nın fonlayıcısı konumundaki Rusya merkezli nikel madenciliği şirketi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler