CSKA Moscow ile yeni sözleşme imzalamayarak FC Barcelona Lassa ile anlaştığı iddia edilen Cory Higgins Sportando’dan Emiliano Carchia’ya konuştu.

CSKA Moscow’dan ayrıldığını ve hayatının bu bölümünün kapandığını söyleyen Cory Higgins, CSKA Moscow Başkanı Andrey Vatutin ve takım arkadaşlarını sarılarak onlara “Güle güle” dediğini ifade etti. Cory Higgins’in FC Barcelona Lassa ile en az iki yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.


Gaziantep Basketbol’da geçirdiği sezonun ardından 2015/16 sezonuyla birlikte CSKA Moscow forması giymeye başlayan Cory Higgins, bu sezon oldukça etkili performans sergiledi.

CSKA Moscow’un şampiyonlukla tamamladığı EuroLeague sezonunda 32 maçta forma giyen ve bunların 11’ine ilk beşte başlayan Cory Higgins maç başına 25 dakika, 25 saniye parkede kaldı.

14.9 sayı, 2.2 ribaund, 1.8 asist, 0.4 top çalma, 0.3 blok ve 14.4 verimlilik puanı ortalamaları yakalayan Cory Higgins maç başına 1.3 top kaybı yaptı.

Cory Higgins EuroLeague sezonu boyunca %49.3 iki sayı, %49.0 üç sayı ve %89.7 serbest atış isabetiyle oynadı. Cory Higgins EuroLeague’de Dairis Bertans, Nikita Kurbanov ve Bobby Dixon’ın ardından üç sayı yüzdesi en yüksek oyuncu oldu.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir