Corey Brewer: ”Kobe Bryant’ı savunmak tam bir kabustu” #NBA

Şu sıralar NBA ekiplerinden Sacramento Kings forması giyen 34 yaşındaki oyuncu Corey Brewer geçmişe ait tecrübelerini paylaştı.

Geçtiğimiz Ocak ayında trajik bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant hakkında konuşan Brewer onu savunmanın kabus gibi olduğunu itiraf etti.

Corey: ”Kobe Bryant’a karşı oynadığınız ilk maçı asla unutamazsınız. Minnesota’daki çaylak yılımda bize 30 atmıştı. Sahaya çıktığı zaman havası ve tavrıyla ”Kahretsin, bu Kobe Bryant” diyebiliyordunuz. Kobe’yi savunmak tam bir kabustu. Ne yapmak istediğini çok iyi biliyordu ve ona karşı hiçbir şey yapamıyordum. Maçlar onun için bir senaryo gibiydi ve ben filminde oynuyordum. Her zaman bir planı vardı ve onu uygulardı. Saçma sapan bir katildi.” ifadelerini kullandı.

Brewer, LeBron James ile ilgili görüşlerinde ise şu ifadeleri kullandı:

”LeBron çok zeki olduğu için çok iyi bir oyuncu. Her şeyi iyi yapıyor. Ben onun hep şut atmasını istemişimdir. LeBron benim üzerimden şut atarsa, mutluyum çünkü içeri yüklendiği zaman gerçekten durdurulamaz. Maçın hepsinde şut atmasını istiyorum. Şut atamayacağından değil, şutunu geliştirdi ancak içeri yüklendiği zaman durduramıyoruz. Ya basketi buluyor ya da takım arkadaşına pozisyon hazırlıyor. LeBron James o kadar uzun süredir ligdeki her koçun kendisine nasıl önlem alacağını, her oyuncunun nasıl davranacağını biliyor. LeBron’u savunurken içimden ”Lütfen şut at” diyorum. Eğer o şut attıysa ben işimi yaptım demektir.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Basketballnews / Corey Brewer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler