Colby Covington: “LeBron James beş para etmez biri” #NBA

UFC’nin eski şampiyonlarından Colby Covington, NBA’in süper yıldızı LeBron James için son derece ağır ithamlarda bulundu.

War Room Pandemic adlı podcast programında açıklamalarda bulunan UFC’nin eski şampiyonu Colby Covington, WWE güreşçisi John Cena ve NBA yıldızı LeBron James hakkında ağır konuştu.

LeBron James’i Çin’e boyun eğmekle suçlayan Covington, yıldız oyuncunun finanse ettiği okulu daha az vergi ödemek için kullandığını da iddia etti.

Covington’ın LeBron hakkında kullandığı ifadeler şu şekilde:

“Sosyal adalete değer verdiğini iddia etse de ‘Özgür Hong Kong’ diyemiyor. Toplama kamplarına kapatılan Uygurlar hakkında konuşmuyor. Çin’deki dükkanlarında bütün ayakkabılarını dolar üzerinden yaptırdığını ve bu sayede ABD’de üzerinden milyonlarca dolar kâr ettiği kadınları konuşamıyor.

İnsanların onu bir sosyal adalet savaşçısıymış gibi görmesine ve kusursuz bir figür olduğuna inanmasına izin veremem. LeBron James kusursuz bir figür değil, pisliğin teki. Beş para etmez biri. Finanse ettiği o okulu daha az vergi ödeyebilmek için kullanıyor ve bu sayede kendini iyi bir adammış gibi göstermeye çalışıyor. O iyi biri falan değil. Tek umursadığı cebini doldurmak ve bu nedenle de Çin’e boyun eğmek.”

Açık sözlü ve muhafazakar kimliğiyle bilinden Covington, LeBron’u Çin’e yaltaklanan biri olmasının yanında köle emeğinden faydalanan omurgasız biri olarak da niteledi. UFC’nin eski dövüşçüsü, kazandığı kemer ile ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ı Beyaz Saray’da ziyaret etmişti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler