Coby White’ın COVID-19 testi pozitif çıktı #NBA

Chicago Bulls koçu Billy Donovan, yaptığı açıklamada genç oyun kurucu White’ın COVID-19 testinin pozitif çıktığını söyledi. Coby White, NBA’in sağlık ve güvenlik protokollerine girecek ve bir süre takımından uzak kalacak.

Genç oyun kurucu, test sonucunun pozitif çıkması sebebiyle takımın önümüzdeki günlerde oynayacağı Brooklyn Nets ve New York Knicks karşılaşmalarında forma giyemeyecek. Coby White, geçtiğimiz COVID-19 testi pozitif çıkan ve yedi maç kaçıran Nikola Vucevic’in ardından takımın ikinci koronavirüse yakalanan oyuncusu oldu.

Tüm Bulls oyuncuları, Kasım ayının başında tamamen aşılanmış durumdaydı. Ancak, Vucevic’in geçen ayki pozitif testinden sonra, Bulls oyuncularını düzenli olarak teste sokmaya başladı ve NBA de Şükran Günü’nün ardından takımlar için test yapılmasını zorunlu kıldı. Takım düzenli olarak COVID-19 testine girdiği için, Bulls yönetimi bu durumun takım içinde bir salgına dönüşmeyeceğini düşündüklerini belirtti.

Koçun açıklamasından sonra sözü alan Chicago Bulls’un bir diğer oyun kurucusu Alex Caruso: “Sadece tüm yönergeleri takip etmeye çalışıyoruz. Maske takın, kalabalık alanlardan uzak durmaya çalışın, sağlıklı kalmak ve maçlara hazır olmak için elimizden gelen her şeyi yapın” ifadelerini kullandı.

Uzun süren sakatlığı sonrası daha yeni yeni takımda süre almaya başlayan Coby White, böylece takımdan tekrar uzaklaşmış oldu. Coby White’ın ne kadar forma giymeyeceğini ise ilerleyen süreçteki test sonuçları belirleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler