CJ McCollum, playoff’larda karşı karşıya geldiği savunması en zor 5 ismi paylaştı

CJ McCollum, playoff’larda karşılıklı oynadığı savunması en zor beş oyuncuyu sıraladı. 

New Orleans Pelicans forması giyen CJ McCollum, kariyeri boyunca çıktığı playoff maçlarında kendisine rakip oyuncular arasında savunulması en zor beş ismi paylaştı. 10 yıllık NBA macerasında 13 farklı playoff serisi oynayan McCollum’ın sıralaması şöyle oldu:

  1. Kevin Durant
  2. Steph Curry
  3. LeBron James
  4. Anthony Davis
  5. Nikola Jokic

Anthony Davis’i Nikola Jokic’in üstüne yazma yönündeki tercihine açıklama getiren CJ McCollum, kararını şöyle gerekçelendirdi:

“Bana, şu ana kadar oynadığım oyuncular arasında bir sıralama yapmam gerektiği söylendi. Ve ben Joker’in şu anki versiyonuna karşı hiç oynamadım. Ben ona karşı oynadığımda henüz üst üste iki defa MVP olmuş bir oyuncu değildi.”

İkili, McCollum’un Portland Trail Blazers forması giydiği dönemde Batı playoff’larında iki kez karşı karşıya geldi. 2019’daki seride Nikola Jokic 27.1 sayı, 2021’deki seride de 33.0 sayı ortalamasıyla oynadı.

McCollum ile Anthony Davis ise yalnızca 2020’deki Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers serisinde birbirlerine karşı playoff mücadelesi verdi bu eşleşmede Davis, 29.8 sayı ortalamasıyla mücadele etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler