Chris Bosh Hall of Fame olmayı başardı #NBA

Basketbolu en iyi dönemindeyken yaşadığı hastalık yüzünden bırakmak zorunda kalan Chris Bosh, Hall of Fame seçildi.

Chris Bosh, çok kısa süren kariyerine birçok başarı sığdırmış bir oyuncu. Kariyerinin en önemli ödülünü de dün gece Hall of Fame olarak aldı. Kariyerinin en iyi döneminde yaşadığı kan pıhtılanması yüzünden emekli olmak zorunda kalmıştı.

Chris Bosh, meşhur 2003 NBA Draftı’nda Toronto Raptors tarafından seçilmişti. Takıma katıldığı andan itibaren takımın taşıyıcı oyuncusu olan Bosh, 2006 yılından itibaren de All-star seçilmeye başladı. Toronto Raptors, onun için iddialı bir kadro kuramadı ve Bosh takımdan ayrılmayı seçti.

Miami Heat takımında aynı sene draft edilen arkadaşları LeBron James ve Dwyane Wade ile buluştu. Dört sezon üst üste NBA Finalleri’ne yükselen bu üçlü, iki kez de şampiyon olmayı başardı.

Chris Bosh, günümüz modern uzun kavramının ilk örneği olarak gösteriliyor. Hayatı boyunca uzun forvet oynadıktan sonra 2012 yılında pivot pozisyonuna geçmiş ve takımı farklı bir seviyeye çıkarmıştı. Kariyerinde hücumda hep birincil opsiyon olan Chris, Miami kadrosunda kendisini geri plana çekmekten gocunmadı.

Chris Bosh, ilginç bir gerçeği de dün gece ortaya çıkardı. Pat Riley, 2006 yılındaki şampiyonluk yüzüğünü Chris Bosh’a vermiş ve Miami formasıyla kazanınca bana geri verirsin demiş. Bosh, dün gece yüzüğü geri verdi. Chris Bosh’ın 1 numaralı forması Miami Heat tarafından emekli edilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler