Charlotte Hornets Miles Bridges için yıllık 15 milyon dolarlık değer biçmiş! #NBA

Sezona fırtına gibi başlayan Miles Bridges, sezon sonu bitecek olan kontratını uzatma konusunda takımı Charlotte Hornets ile anlaşamadı.

Charlotte Hornets ve Miles Bridges, kontrat bitimi tarihinden önce bir uzatma konusunda anlaşamadılar ve sezon sonunda atletik kanat oyuncusu sınırlı bir serbest oyuncu olacak.

Bridges şimdiye kadar NBA’in en iyi genç kanatlarından biri olarak bir çıkış sezonu geçiriyor. Gösterdiği performansla daha şimdiden NBA’de bu sezon en çok gelişim gösteren oyuncu ödülünün adayları arasına kendisini koydu.

Sezonun başında sadece isim benzerliği olarak da değil draft edildikleri günden beri fiziksel ve oyun tarzı olarak oldukça benzeyen Mikal Bridges ve Miles Bridges, söz konusu kontratlar olduğunda Mikal dört yıl 90 milyon dolar ile sözleşmesini uzattı.

Miles Bridges’ın menajeri sözleşme uzatma hakkında, “Birkaç hafta önce uzatmalar için müzakerelerdeyken, bana Hornets’in teklifinin dört yıl, 60 milyon dolar olduğu söylendi. Bu da yılda 15 milyon dolar demek oluyor. Kariyeri boyunca onu karşılaştırdığımız Mikal Bridges’in neler elde ettiğine bakarsanız… Hornets yönetimi bazı oyuncuların hak ettiğinden fazla para aldığını düşündüğü için tekliflerini bu şekilde yapacaklarmış.” dedi.

Günümüz NBA’inde çok basit örnekler vermek gerekirse Garry Trent Jr, Davis Bertans, Duncan Robinson gibi oyuncuların yıllık 18-19 milyon dolar değer biçildiği bir ortam var. Sezon bitiminde Miles Bridges, yıllık 20 civarı bir kontrat kendisine bulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler