Geçtiğimiz saatlerde Rus devi Khimki Moscow’dan ayrıldığı duyurulan ABD asıllı Sırp guard Charles Jenkins’in yeni takımı belli oldu.

Jenkins’in menajeri Misko Raznatovic’in aktardığına göre 30 yaşındaki deneyimli oyuncu, Avrupa’ya adım attığı ve Sırbistan pasaportu aldığı Kızılyıldız’a geri döndü. Taraflar arasında imzalanan sözleşme ise iki yıllık. Kızılyıldız, bu sezon EuroLeague arenasında boy gösterecek.

Warriors ve Sixers ile iki sezon, 110 maçlık NBA deneyimi bulunan Jenkins, Avrupa’ya Kızılyıldız forması ile adım attı. İlk olarak Kızılyıldız’da ter döken deneyimli oyuncu, bir sezon Olimpia Milan macerası yaşadıktan sonra yeniden Kızılyıldız’a döndü ve ertesi sezon da Khimki ile sözleşme imzaladı.

Savunmadaki enerjisi ve orta mesafe isabetleriyle öne çıkan Hofstra çıkışlı oyuncu, NBA G League’de hiçbir zaman forma giymedi.

Bu sezon Khimki formasıyla toplamda 65 maça çıkan ABD asıllı Sırp oyuncu Jenkins, ortalama 23.3 dakikaparkede kalarak 6.1 sayı, 2.4 ribaund, 1.4 asist, 1.2 top çalma ortalamalarıyla mücadele etti.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir