Ceyhun

27 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olan FIBA 2014 Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda madalya hedefleyen milli takımımızda baş antrenör Ceyhun Yıldızoğlu, şampiyonaya dair açıklamalarda bulundu.

“Son organizasyonlarda hep kürsüye çıkmak için mücadele ettik. 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nda hedefimiz yine bu olacak” ifadelerini kullanan Ceyhun Yıldızoğlu’nun açıklamalardan satır başları ise şu şekilde:

Adım Adım İlerleyeceğiz

“Her maçta adım adım hedefe gitmek istiyoruz. Organizasyon bittiğinde ülkemizin dünyanın en iyi yerlerinde olmasını hedefliyoruz. İşimizin kolay olmayacağını biliyoruz. Çok saygı duyduğumuz zorlu takımlar var ama hiçbir rakipten çekinmiyoruz”

Grubu Lider Tamamlamak İstiyoruz

“Grubumuzu lider bitirmek önceliğimiz. Tüm planlarımızı bunun üzerine yaptık. Grupta ikinci sırada yer aldığımız zaman işlerimizin zorlaşacağını biliyoruz. Bu nedenle gruptan lider çıkmak önemli. Fransa maçına kadar yüzde yüz hazır olacağımıza inanıyoruz. Şu anda çalışmalarımız iyi gidiyor. Eksiklikler var ama kalan süreyi en olumlu şekilde kullanıp Fransa maçında hazır olacağız.”

Ankara Seyircisine İnanıyoruz

”Dünya Şampiyonası’nda  bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz. Onlara yakışacak bir mücadeleyi sergilemek istiyoruz. İnşallah, burada güzel günler geçireceğiz”

Lisanslı Kadın Basketbolcu Sayımız Ne Yazık ki Çok Az

“Ülkemizde lisanlı kadın basketbolcu sayısı maalesef çok az. Bizim burada göstereceğimiz performansın bu sonuca direkt etki edeceğine inanıyoruz. Tabii ki en yukarılara çıkarken doğru oynayarak keyif almaya çalışacağız. Bizi izleyenlerin seyretmekten zevk alacağı bir takım oluşturmayı amaçlayacağız. Ancak şampiyonadan başarılı bir dereceyle ayrılarak, lisanslı kadın basketbolcu sayısında artışa katkı sağlamayı çok daha fazla önemsiyoruz.”

 AA

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir